Může zůstat plynová bomba u grilu venku i v mrazu až do jara?

Dobrý den, mám plynový gril celoročně pod zastřešenou pergolou pouze zakrytý ochranným obalem. Můžu k němu přes zimu nechat připojenou i plynovou bombu nebo hrozí její poškození vlivem mrazu? Děkuji.
18.12.2020 Luboš K.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. V případě, že gril přes zimní měsíce nebudete využívat, bylo by vhodné plynovou bombu od grilu odpojit. Není problém v uchování plynové bomby - ať kompozitní či PB láhve, venku i za mrazivého počasí, ale určitě by bylo vhodné uschovat mimo mráz plynovou hadici s regulátorem. Plynová hadice a její těsnění tak nebudou vystaveny mrazu a výrazně tím prodloužíte jejich životnost. Na naší pobočce standardně skladujeme plynové láhve venku celoročně, jak můžete vidět na fotce níže:

skladování plynových láhví   

V případě, že budete mít další otázky ohledně plynových lahví, nebo grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Neváhejte nás kontaktovat za každé situace. Žádný dotaz pro nás není mimo mísu.