Můžu připojit dvouplotýnkový vařič Camping ke 2 kg PB lahvi?

Dobrý den, dá se vařič Campingaz připojit i ke standardní kovové 2 kg PB láhvi, nebo je k němu potřeba pořídit nějakou speciální?
16.06.2022 Roman V.

Naše odpověď:

vařič campingaz

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Standardní dvoukilovou PB lahev určitě k plynovým vařičům Campingaz připojit lze. K připojení budete potřebovat sadu pro připojení spotřebičů k PB láhvi. Tou ovšem ke spotřebiči připojíte pouze 5 kg a 10 kg PB láhve. U nás se jedná o nejrozšířenější druh lahví, které jsou dostupné nejen ve specializovaných obchodech, ale i na čerpacích stanicích. Pokud potřebujete k vařiči připojit 2 kg PB láhev, je třeba ještě pořídit odtlačný ventil, který zajistí ideální průtok plynu.    

odtlačný ventil

vařič campingaz

Dejte ovšem pozor na plynové vařiče, které mají v názvu uvedeno označení CV. Ať už plánujete koupit grilu či vařiče s tímto označením, budete potřebovat k provozu zařízení plynovou kartuši. Ta se ke spotřebiči připojuje za pomoci systému Easy-Click. Ke správnému připojení stačí kartuši pouze přitlačit k regulátoru a pootočit. Kartuši lze odpojit a znovu zase připojit, aniž by při tom ucházel plyn. Kartuše obsahují menší množství plynu než běžné lahve, jsou ale lehčí a tím více mobilní. Hodí se tedy spíše na cestování a do kempu.     

plynová kartuše campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

1-muzu-pripojit-dvousporakovy-varic-k-2-kg-pb-lahvi
2-muzu-pripojit-dvousporakovy-varic-k-2-kg-pb-lahvi
3-muzu-pripojit-dvousporakovy-varic-k-2-kg-pb-lahvi
4-muzu-pripojit-dvousporakovy-varic-k-2-kg-pb-lahvi