Proč má gril Campingaz 3 Series Woody LX na pravé straně grilovací desku?

Dobrý den, kvůli čemu je na pravé straně grilu litinová deska a není tam rošt stejně jako na té levé? Prodáváte i variantu ve které je na celé grilovací ploše rošt?
11.10.2022 Michal T.

Naše odpověď:

gril campingaz 3 series

Dobrý den, Michale, děkujeme za otázku. Levou část grilovací plochy u gril Campingaz 3 Series Woody LX tvoří litinové rošty Culinary Modular. Ten můžete jako celek využít pro grilování masa nebo můžete středovou část vyjmout a nahradit jí příslušenstvím Culinary Modular. Mezi to patří litinový hrnec, stojan na kuře, pánev na paelu, wok pánev, pizza kámen apod.  

Pravou část grilovací plochy pak tvoří litinový tál. Tál má výhodu oproti roštu, že je plný tzn. bez mezer. Můžete na něm připravit například:       

  • smaženou cibulku     
  • volská oka
  • palačinky nebo lívance       
  • bramboráky      
  • masové směsi
  • mořské plody
  • zeleninu

Na roštu s mezerami se nic z toho připravovat nedá anebo velmi špatně. Když budete chtít na tálu grilovat steaky, můžete ho obrátit na stranu s vroubky a získáte navíc na mase krásný vzor.

plynový gril campingaz

plynový gril campingaz

Kdybyste i přesto měl potřebu umístit do pravé části grilovací plochy rošt, můžete si ke grilu dokoupit rošt s rozptylovačem tepla pro grily Campingaz 3 Series. Jak už název napovídá, litinový rošt je dodáván i s rozptylovačem tepla. Rozptylovač kromě toho, že rozvádí teplo uvnitř grilovací komory, chrání hlavně nerezový hořák grilu. Vzhledem k tomu, že je tál plný, tak tuto ochranu hořáku gril v základní výbavě na pravé straně nemá.

litinový rošt grilu campingaz 3 series

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-proc-nema-3-series-woody-lx-na-prave-strane-rost
2-proc-nema-3-series-woody-lx-na-prave-strane-rost
3-proc-nema-3-series-woody-lx-na-prave-strane-rost
4-proc-nema-3-series-woody-lx-na-prave-strane-rost