Proč z hořáku grilu Campingaz místo modrého plamene šlehá velký žlutý plamen?

Dobrý den, z jednoho hořáku u mého plynového grilu Campingaz 4 Series Woody LX mi šlehá velký žlutý plamen, namísto obvyklého modrého plamene. Mohli byste mi prosím poradit co s tím?
08.09.2021 Evžen M.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Váš problém s plynovým grilem Campingaz je pravděpodobně způsoben nedostatkem vzduchu, který je přisáván do hořáku. Vyřešit by to mohlo vyčištění difusoru postiženého hořáku. Pro to abyste se k němu dostal, musíte odstranit boční stěny grilu.

hořák grilu Campingaz

hořák grilu Campingaz

Zmíněné stěny jsou součástí InstaClean, což je jeden ze systémů, kterým disponují právě plynové grily Campingaz. Stěny spolu s ostatními součástkami, které můžete vidět na obrázku níže z grilu můžete umýt v myčce. Systémem InstaClean jsou vybaveny grily třetí a čtvrté série.

části grilovací vany grilu  Campingaz

Po vyjmutí zmíněných boční stran za pomoci šroubováku vyjměte daný hořák a pročistěte difuzor stlačeným vzduchem (obdélníkový otvor na který kolega ukazuje). Může se stát, že difuzor je zanesený pavučinou, která může být i uvnitř hořáku. Další možností je že se v hořáku nachází voda např. z čištění grilu. V takovém případě vodu vylijte a nechte hořák vyschnout.    

hořák plynového grilu Campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.