Čím nečistit nerezový gril?

Dobrý den, po grilování jsem na kompletní vyčištění vnitřních a venkovních částí grilu použil přípravek Fixinela Perfect kuchyň. Po nanesení prostředku a utření se na grilu objevili fleky, které se nedají žádným způsobem odstranit. Můžete mi prosím, poradit jaký čistící prostředek mám použít na nerezové části grilu?
Aleš F.

Naše odpověď:

Dobrý den, Aleši, při čištění grilů je důležité rozlišit, jaké části potřebujeme vyčistit. Na vnější nerezové části grilu jako jsou dvířka, poličky, víko grilu, hořák z nerezové oceli, odkládací stoleček atd. je vhodné použít prostředek přímo na nerez určený. Námi nejvíce používaný je čistič nerezových grilů a udíren Fusl.

čistit udíren a grilů fusl na nerez

Tento prostředek skvěle funguje na nerez, ocel, hliník, chrom, mosaz i měď. Zbavíte se skvrn od vody, oleje, prachu, otisků prstů a to bez nežádoucích šmouh či zmatnění povrchu. Pro dlouhodobou ochranu povrchu doporučujeme použít ošetřující sprej Fusl na nerezovou ocel.

ochranný sprej fusl

Pokud budeme čistit vnitřní části grilu jako jsou litinové či nerezové rošty, grilovací desky nebo vnitřek grilovací vany zde bude nejlepší použít čistič silných připálenin Fusl. Dle velikosti znečištění necháme prostředek působit od několika minut až po několik hodin. Je třeba upozornit na nutnost dodržení postupu a návodu k použití.

čistící prostředek na připáleniny fusl

Přípravek Fixinela Perfekt kuchyň se dle výrobce nemá používat na horké povrchy a na povrchy z hliníku. Dle Vámi zaslaných fotografií lze vidět, jaké škody může přípravek na Vašem grilu napáchat. Proto doporučujeme používat vždy přípravky k tomuto účelu určené. 

nerezový gril po použití fixinely

nerezový gril po použití fixinely

Jestli budete mít další otázky ohledně čištění grilů nebo cokoliv jiného neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit