Co vše je možné dělat s Big Green Egg?

Dobrý den, zajímalo by mě, co vše v grilech Big Green Egg lze dělat, když se o něm mluví jako o multifunkční venkovní kuchyni. Máte nějaký seznam jídel, které na něm můžu připravit, abych si mohl udělat lepší obrázek?
David J.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, je to skutečně jak říkáte, keramický gril Big Green Egg můžeme považovat za multifunkční venkovní kuchyni. V grilu můžete za pomoci různého příslušenství:      

  • grilovat přímou metodou 
  • grilovat nepřímou metodou - velké kusy masa např. na trhané maso, kuře, krůta 
  • péct - chleba, pizzu, slané a sladké koláče
  • vařit - masové směsi, omáčky, přílohy 
  • udit - lososa

na grilu je možné připravit téměř cokoliv.

tortily na grilu big green egg

Možná by bylo lepší se zeptat, co není možné v keramickém grilu Big Green Egg udělat. V některých případech to můžou být právě větší kusy masa v celku - např. celé sele či krocan, protože se zkrátka do grilu nevejdou. Gril se ale vyrábí v několika různých modelech a u těch s většími rozměry by ani pečení velkých kusů neměl být problém.

špízy na grilu big green egg

Gril je takto multifunkční především díky ConvEGGtoru, který zajišťuje, aby teplo působilo rovnoměrně na připravované jídlo ze všech stran a nejen zespod. Nejedná se však o univerzální příslušenství. Ke každému modelu grilu patří jiná velikost ConvEGGtoru. Doporučujeme tedy dobře číst popis produktu, kde najdete informaci, zda sedí na Váš gril. Všechny ConvEGGtory najdete v kategorii rošty pro Big Green Egg.

conveggtor grilu big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-co-vse-je-mozne-delat-s-big-green-egg
2-co-vse-je-mozne-delat-s-big-green-egg
3-co-vse-je-mozne-delat-s-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit