Co znamená výraz seasoning u litinového nádobí?

Dobrý den, chci si koupit Litinový hrnec Lodge a zajímá mě co znamená výraz seasoning, který je u litinového nádobí několikrát zmiňovaný? Děkuji
Vladislava H.

Naše odpověď:

Dobrý den, výraz seasoning u litinového nádobí značky Lodge znamená finální povrchovou úpravu. Tato úprava dodává litinovým hrncům Lodge i pánvím jejich jedinečnou černou barvu i lesk. Seasoning je zjednodušeně řečeno „olejová“ vrstva na nádobí. Tato vrstva Vám zajistí dlouhou životnost litinového nádobí a jeho perfektní výsledky během používání.

Litinové nádobí Lodge

Jak se nanáší

Litinové pánve Lodge i hrnce již z výroby obsahuje povrchovou úpravu seasoning. Tento povrch uchováte tak, že nebudete nádobí umývat silnými odmašťovadly nebo hrubými kartáči. V žádném případě nedávejte litinové nádobí do myčky nádobí. Po každém vaření, grilování či pečení na tomto nádobí jej pouze opláchněte vlažnou vodou s trochou saponátu, osušte a znovu ho potřete vrstvou jedlého oleje. Čím častěji se nádobí používá, tím lépe se udržují jeho perfektní vlastnosti. Litinové nádobí je velmi odolné, ale vlhkost litině úplně nesvědčí.

Jak se obnovuje

Pokud se o litinové nádobí Lodge staráte, tak jak je třeba, není potřeba žádné speciální obnovy. Přesto pokud Vám nádobí začalo zlobit a začala se objevovat rez, je třeba obnovit právě úpravou seasoning. Nádobí nejdříve zbavte rzi pomocí drátěného kartáče, omyjte a důkladně ho osušte. Naneste na nádobí vrstvu jedlého oleje, a dejte ho do předehřáté trouby na 180-200 °C a nechte hodinu zapéct. Následně bude litina Lodge vypadat jako nová.

Litinové nádobí Lodge

V případě, že budete mít další otázky ohledně litinového nádobí Lodge, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Neváhejte nás kontaktovat za každé situace. Žádný dotaz pro nás není mimo mísu.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit