Jak obnovit zrezlý rEGGulátor grilu Big Green Egg?

Dobrý den, nechal jsem gril Big Green Egg venku přes zimu a zjistil jsem, že mi zreznul litinový komínek na regulaci teploty. Co s tím? Děkuji.
Tomáš B.

Naše odpověď:

Dobrý den Tomáši, děkujeme za otázku. Pokud Vám přes zimu zreznul litinový komínek (rEGGulátor) na regulaci teploty u vašeho keramického grilu Big Green Egg, nezoufejte, existují hned dvě možnosti, jak se s tímto problémem vypořádat:

Výměna litinového rEGGulátoru grilu Big Green Egg:

Zrezivělý rEGGulátor Big Green Egg můžete naprosto jednoduše vyměnit za nový. Dokážeme Vám zajistit jakékoliv náhradní díly pro Váš gril Big Green Egg, tudíž objednat pro Vás nový komínek je pro nás naprostá hračka. Výrobce dodává dvě různé velikosti regulačního komínku, který je potřeba zvolit podle velikosti Vašeho grilu:

Pokud máte starší zelené vajíčko může Vás na novém rEGGulátoru Big Green Egg zaujmout, že výrobce vylepšil design a komfort tohoto dílu a koupě tohoto nového komínku může být zajímavou volbou. Díky novému designu voda stéká pryč a nezůstává v záhybech kde způsobovala rez. Navíc při otevření víka grilu již komínek sám nerotuje a zůstane nastavený přesně tak, jak potřebujete. Pro manipulaci s komínkem je potřeba vyvinou větší sílu než tomu bylo u původního modelu. 

rEEGulátor Big Green Egg  

Oprava litinového komínku grilu Big Green Egg:

Druhou možností je oprava litinového komínku grilu Big Green Egg. Celý komínek lze naprosto jednoduše rozebrat pomocí křížového šroubováku, který má doma snad každý z nás. Při troše námahy a za použití brusného papíru odstranit rez a následně potřít olejem stejně jako je tomu u údržby litinového nádobí. Pak už jen v grilu zatopit, aby se olej "zapekl" do litiny a tím tak vytvořil novou ochrannou vrstvu.

Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?

Postup obnovy litinového rEGGulátoru Big Green Egg:

Z litinového komínku odstraníme pomocí křížového šroubováku všechny součástky, abychom si zajistili pohodlný přístup do všech záhybů.
Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?
Pomocí brusného papíru odstraníme z komínku co největší vrstvu rzi.  
Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?
Papírovou utěrkou vetřeme do litinových částí komínku obyčejný rostlinný olej, který máte běžně doma. 
Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?
Následně komínek složíme do původní podoby a umístíme zpět na víko grilu. 
Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?
Ve chvíli, kdy v keramickém grilu zatopíme, dojde k zapečení oleje do litiny. 
Jak opravit zrezlý reegulátor Big Green Egg?

V případě, že budete mít o náhradní díly ke grilu Big Green Egg zájem, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco dalšího, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit