Jak připravit uzené maso?

Před měsícem jsem si u Vás koupil udírnu Udírnu Bradley Smoker 4 digitální. Zatím jsem v ní zkoušel zauzovat pouze klobásy a sýr. V příštím týdnu bych chtěl konečně zkusit udit syrové maso. Poradili byste mi prosím, co bych si na to měl připravit a jaké maso vybrat? Děkuji.
Štěpán H.

Naše odpověď:

uzení masa v elektrické udírně

Dobrý den, Štěpáne! Jasně, nebojte se! Se vším Vám rádi poradíme. Co se týká druhu masa na uzení, záleží hlavně na tom, co máte rád. Velice populární je např. krkovice, kýta a bůček. Při procesu uzení jako takovém je pak nejdůležitější, aby maso dosáhlo cílové vnitřní teploty. V ten okamžik si můžete být jistý, že je maso správně vyuzené. K měření vnitřní teploty masa je nejvhodnější použít teploměr do udírny. Dejte si však pozor, jaké maso udíte. Doporučená vnitřní teplota je u každého druhu masa jiná.

Jaká je úprava masa před uzením?

Aby uzení bylo úspěšné je potřeba dodržet několik základních pravidel:       

  • Maso před uzením naložte, aby se celé prosolilo. Že je maso prosolené poznáte tak, že celý řez v mase je růžový.      
  • Dbejte na to, aby kusy masa byly stejně velké. To Vám zaručí stejně dlouhou dobu přípravy.      
  • Než maso dáte do udírny pořádně ho osušte, jinak by Vám zčernalo.

naložené maso na uzení

Maso před uzením vždy naložte

Věděli jste že…

… brikety na uzení do udíren Bradley se vyrábí v několika různých variantách. Výběr kouřového aroma je tak zcela na Vás.  

uzení masa v elektrické udírně

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně uzení masa, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

krájení uzeného masa

1-uzeni-masa-v-elektricke-udirne
2-nalozene-maso
3-uzeni-masa-v-elektricke-udirne
4-krajeni-uzeneho-masa

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit