Jak správně udit v elektrické udírně Bradley Smoker Digital 6?

Jak správně udit v elektrické udírně Bradley Smoker Digital 6?
10.12.2020 Lukáš F.

Naše odpověď:

Dnes se podíváme na zoubek elektrické digitální udírně Bradley Smoker Digital 6. Udírna disponuje digitální jednotkou, která Vám umožňuje podrobné nastavení mnoha aspektů uzení, nicméně celý proces hravě zvládnete. Tato digitální jednotka je shodná pro všechny modely udírny Bradly Smoker Digital.

Digitální udírna Bradley Smoker

Ovládací tlačítka jsou popsána anglicky, ale jakmile si navyknete, co které tlačítko dělá, bude pro Vás nesmírně snadné obsluhovat tuto udírnu.  Než začneme udit je třeba udírnu propojit dodanou kabeláží. V případě špatně zasunutého kabelu, Vám udírna zahlásí chybovou hlášku E1.

Digitální udírna Bradley Smoker

Jakmile máte jistotu, že kabely jsou zapojeny správně můžete postoupit k nastavování generátoru kouře a topné spirály. Generátor kouře Bradley i topná spirála jsou nastavitelné zvlášť. Nezávislé na sobě. A během uzení je můžete dle potřeby zapínat nebo vypínat. Tato variabilita Vám umožnuje přípravu uzených pokrmu dle Vaší libosti. Můžete experimentovat a zkoušet dle libosti.

Pro zapnutí nebo vypnutí generátoru kouře stiskněte vlevo nahoře ON/OFF SMOKERS pro topnou spirálu vpravo nahoře ON/OFF OVEN. Díky tomuto bohatému nastavení lze v udírně udit i studeným kouřem. V případě že budete chtít udit studeným kouře nechte zapnutý pouze generátor kouře (vlevo nahoře). V závislosti na okolní teplotě dostanete v udírně o cirka 40° vyšší teploty. Pokud byste chtěli ještě nižší teplotu je třeba dokoupit ochlazovač kouře pro udírny Bradley.

Digitální udírna Bradley Smoker

Po zapnutí generátoru kouře stiskněte WOOD pro posuv briket. Jedna briketa se posouvá každých 20 minut a trvalo by celou hodinu než, by se brikety začali nahřívat. Tento časový interval je záměrný, a odpovídá prohoření jedné briketky.

Digitální udírna Bradley Smoker

Nastavení doby, po které Vám bude běžet spirála nebo generátor je snadno nastavitelná, stisknete tlačítko Smoker timer set nebo Smoker Oven set pro nastavení časového intervalu.  Čas zvyšujete nebo snižujete spodními šipkami, nahoru dolu. Časový interval se dá posunovat o 20 minut. Toto je dáno tím, že briketa po tento čas prohořívá, pak dojde k posuvu další.

Digitální udírna Bradley Smoker

V případě že máte vše nastaveno už zbývá to nejhorší, trpělivě čekat, než bude vyuzeno, ale tohle určitě za čekání stojí. Čekání na výsledek si můžete zkrátit domácí pálenkou případně jakoukoli činností. Během uzení není potřeba udírnu nějak speciálně kontrolovat. Dle manuálu jednou za čas vyměňte vodu na spálené brikety, a to je vše.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit