Jak sušit maso v sušičce?

Dobrý den, před pár lety jsem u Vás kupoval gril a byl jsem s ním moc spokojený. Letos se chci vrhnout do sušení masa. Nemáte náhodu v nabídce nějakou sušičku a popřípadě i pár tipů jak v ní správně sušit maso?
Tomáš H.

Naše odpověď:

Zdravíme Tomáši. Jsme rádi, že jsme Vám s grilem udělali radost. Ať Vám dál dobře slouží! Žádnou sušičku v nabídce bohužel nemáme, ale k sušení masa perfektně poslouží také udírny, kterých máme v nabídce spoustu.

Vybírat můžete mezi moderními elektrickými udírnami s digitálním ovládáním či sušit maso jako za starých časů ve dřevěné udírně. Pokud byste chtěl mít celou dobu sušení masa pod kontrolou, můžete se podívat do kategorie prosklené udírny. Díky proskleným dvířkům pak budete mít celý proces sušení pod kontrolou, aniž byste musel udírnu otevírat a plýtvat tak drahocenným teplem.

Pro rychlejší sušení je ideální vybrat udírnu, která bez problému dosáhne vnitřní teploty kolem 60 °C - 70 °C. Místo generátoru kouře umístíme z boční strany ventilátor. Ten je v kombinaci s elektrickou spirálou v udírně, která zajistí ideální teplotu pro sušení, naprosto perfektní sušičkou masa. U nás na prodejně standardně maso sušíme v elektrických udírnách Borniak, takže pár rad Vám poskytnout můžeme. Princip sušení v udírně a v sušičce je téměř stejný. U udírny navíc můžete na konci sušení přidat udící štěpku a dodat sušenému masu trochu uzeného aroma. 

jak sušit maso v sušičce

Základy sušení masa v sušičce:

  • Pro sušení vybírejte jedině libové maso, tučné by se Vám mohlo zkazit         
  • Maso si nakrájejte na rovnoměrné plátky, které budou silné 6-9 mm (tip: aby se vám maso lépe krájelo, dejte ho na cca hodinu do mrazáku)    
  • Maso naložte do směsi, která musí obsahovat konzervant          
  • Maso sušte v sušičce cca 7 hodin na 70 °C

jak sušit maso v sušičce

Věděli jste, že…

…sušenému masu v udírně můžete dodat kouřové aroma při použití generátoru kouře? Aroma se navíc liší podle toho, jaké dřevo do udírny k sušení masa použijete.

jak sušit maso v sušičce

V případě, že budete mít další otázky ohledně sušení masa nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.    

1-jak-susit-maso-v-susicce
2-jak-susit-maso-v-susicce
3-jak-susit-maso-v-susicce

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit