Jak udělat pravé barbecue v plynovém grilu Campingaz?

Dobrý den, mám plynový gril Campingaz 3 Series Premium S a rád bych v něm zkusil pravé americké barbecue. Dali byste mi prosím nějaké rady, jak na to, popřípadě jestli je k tomu potřeba něco dokoupit?
Ladislav V.

Naše odpověď:

barbecue na grilu campingaz

Zdravíme, Láďo, a děkujeme za otázku. Barbecue je, v Americe velmi oblíbené, pomalé grilování, které probíhá při nižších teplotách a to v rozmezí cca 100-150 °C. Dále je ideální, když se maso griluje rovnoměrně ze všech stran. U plynových grilů Campingaz toho můžete docílit například tak, že kus masa umístíte na horní rošt, aby na něj zespoda nesálalo příliš velké teplo. Kdybyste ho nechali na hlavním litinovém roštu grilovala by se hlavně spodní část masa. Než maso umístíte na horní rošt, nezapomeňte ho zatáhnout na rozpálené litině, aby si udrželo co nejvíce šťávy.

barbecue v grilu campingaz

U pomalého grilování si také můžete pomoci pizza kamenem Culinary Modular. Ten lze vyměnit za kulatou část litinového roštu Culinary Modular nebo položit kamkoliv na grilovací plochu. Důležité však je, aby se keramický kámen zahříval postupně spolu s roštem, aby nedošlo k teplotnímu šoku, který by mohl kámen poškodit.

V praxi bude pizza kámen rozptylovat žár z hořáků a maso se bude grilovat více rovnoměrně. Maso nemusíte grilovat přímo na keramickém kameni, ale můžete využít litinové nádobí, které navíc zachytí i vypečenou šťávu z masa. Výrobce pro tyto účely nabízí širokou škálu příslušenství pro grily Campingaz. 

barbecue na grilu Campingaz

Barbecue je super, když se chystáte připravit větší hostinu, protože děláte velký kus masa, který zasytí hodně lidí. U běžného grilování byste si návštěvu moc neužili, protože byste stáli během návštěvy pořád u grilu a obraceli steaky. V tomto případě si vše připravíte dopředu a pak už jen hotové maso naporcujete až hosté dorazí.

barbecue na grilu campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit