Jak udit generátorem kouře Borniak v udírně teplým kouřem?

Dobrý den, chci se zeptat, zda generátorem kouře Borniak lze udit teplým kouřem a jestli ano, jak se reguluje teplota. Je tam nějaký termostat? Děkuji za odpověď.
12.01.2022 Rudolf S.

Naše odpověď:

Dobrý den, pane Rudolfe,

děkujeme Vám za dotaz. Generátor kouře UW Borniak se při uzení teplým kouřem v udírnách používá naprosto běžně. Jsou jím vybaveny všechny elektrické udírny Borniak. Jeho hlavním úkolem je spalovat udící štěpky a vytvářet tak aromatický kouř, který je dále distribuován do komory udírny.

generátor kouře borniak

Nicméně v elektrických udírnách Borniak se o teplotu stará další zdroj tepla, kterým je spirála samotné udírny. Tato spirála je mnohem silnější než spirála umístěná v generátoru kouře. Máme vyzkoušeno, že samotný generátor při venkovních teplotách kolem 0 °C zvládne vytopit komoru udírny na cca 20 °C, při venkovní teplotě okolo 20 °C můžete uvnitř komory udírny dosáhnout s generátorem cca 40 °C. Samotný generátor Vám tedy skříň udírny na teplotu uzení teplým kouřem nevytopí. 

spirála generátoru kouře borniak

Pokud tedy plánujete udit teplým kouřem v nějaké Vaší svépomocí postavené udírně, budete potřebovat ještě další zdroj tepla, např. topnou spirálu Borniak, kterou budete komoru udírny vytápět. 

spirála udírny Borniak

V případě, že budete mít další otázky ohledně uzení a udíren, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit