Jak udržovat litinové příslušenství Big Green Egg?

Dobrý den, co jsem četl tak se v grilu Big Green Egg mohou používat různé litinové doplňky. Mohli byste mi prosím poradit, jak bych o ně měl pečovat?
Jan K.

Naše odpověď:

litinové regulátory big green egg

Regulátory teploty pro grily Big Green Egg – vlevo nový typ, vpravo jeho předchůdce známý jako Daisy Wheel

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Nejen doplňky ke keramickému grilu jsou vyrobené z litiny. Z téhož materiálu je totiž i rEGGulátor teploty, který je v součástí grilu Big Green Egg a nachází se v horní části víka grilu. I o ten je potřeba pečovat. K údržbě litinového komínku budete potřebovat:    

  • mýdlovou vodu    
  • houbičku 
  • rostlinný olej  
  • silikonový kartáč 
  • utěrku

Nejprve je nutné vyčistit regulátor za pomoci houbičky a mýdlové vody. Pokud se na regulátoru nachází gumová krytka, tak ji před čištěním sundejte. Regulátor následně důkladně vysušte utěrkou. Jakmile je suchý, potřete jeho okraje obyčejným slunečnicovým olejem.

litinový kotlík big green egg

U ostatních litinových doplňků, které je možné ke grilu dokoupit, byste měli postupovat tak, aby se na nich vytvořil seasoning. To znamená, že při čištění budete používat pouze vodu a pravidelně je promazávat tukem. Pokud nevíte, co znamená výraz seasoning u litinového nádobí nebo byste se chtěli o údržbě litinového nádobí dozvědět více: co znamená výraz seasoning u litinového nádobí?  

litinové nádobí big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-udrzovat-litinove-prislusenstvi-big-green-egg
2-jak-udrzovat-litinove-prislusenstvi-big-green-egg
3-jak-udrzovat-litinove-prislusenstvi-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit