Jak zkalibrovat teploměr grilu Big Green Egg?

Dobrý den, jak zjistím, že teploměr v grilu Big Green Egg ukazuje správnou teplotu? Máte na to nějaký fígl?
Miroslav T.

Naše odpověď:

teploměr grilu big green egg

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, abyste si byl jist, že teploměr ukazuje správnou hodnotu, lze ho zkalibrovat.

Co je třeba ke kalibraci teploměru Big Green Egg?

  • vroucí voda     
  • studená voda     
  • dlouhá špejle   
  • nastavitelný klíč

Teploměr nejprve vyšroubujte z víka grilu a změřte s ním teplotu vroucí vody, pouze za pomoci jehly, zbytek teploměru do vody nevkládejte. Pokud teploměr neukazuje 100 °C, teploměr vyndejte a pootočte jehlou tak aby ukazatel byl na stovce. Jehlu teploměru poté strčte ho do studené vody a počkejte až klesne teplota. Opět jej ponořte do vroucí vody, teplota by již měla být 100 °C

teploměr grilu big green egg

Postup kalibrace teploměru můžete pro jistotu zopakovat. Další možností je využití jiného teploměru, který ověří teplotu vody v obou nádobách, čímž docílíte přesnějšího výsledku kalibrace. 

teploměr grilu big green egg

Informace v teplotě grilu je důležitá především pokud budete v grilu péct, udit nebo grilovat nepřímou metodou. U všech těchto stylů vaření je potřeba držet teplotu v grilu na určité úrovni po delší dobu. Pro určení vnitřní teploty masa Vám perfektně poslouží teplotní sonda do masa Meater nebo vypichovací teploměr.  

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jak-zkalibrovat-teplomer-big-green-egg
2-jak-zkalibrovat-teplomer-big-green-egg
3-jak-zkalibrovat-teplomer-big-green-egg

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit