Jaké druhy ořechů jsou nejlepší pro uzení?

Dobrý den, četl jsem Váš článek na blogu o tom, jak jste udili ořechy a chci se zeptat jaké ořechy jsou pro uzení nejlepší . Děkuji.
František P.

Naše odpověď:

Dobrý den Františku, pro uzení v domácích udírnách se hodí různé druhy ořechů. Velmi oblíbené jsou vlašské ořechy, které získávají při uzení bohatou máslovou chuť. Můžete také vyzkoušet lískové ořechy, para ořechy, mandle, kešu, pekanové ořechy nebo arašídy.

jaké ořechy použít na uzení?

Důležité je, aby byly ořechy před uzením syrové, nepražené a nesolené, protože pražené ořechy by se v udírně mohly spálit a solené by ve výsledku byly příliš slané. Ve většině případů totiž udíme ořechy obalené v oblíbeném grilovacím koření, které již sůl obsahuje. Ořechy po uzení nechte zcela vychladnout. Po vychladnutí se z ořechů stane křupavá a chutná pochoutka.

jaké ořechy použít na uzení?

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování nebo uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit