Jako udírna z bojleru…

Dobrý den, soused si nedávno vyrobil udírnu bojleru. Vypadá moc hezky, ale strávil s tím fůru času. Nemáte náhodou v nabídce udírnu, která by se tomu podobala? Pokud ano, měl bych o ni zájem.
Jiří B.

Naše odpověď:

udírna z bojleru

Dobrý den, Jirko, určitě se pokusíme najít tu správnou udírnu právě pro Vás.  Udírně z bojleru se nejvíce podobají udírny Smoky Fun. Inspirací pro výrobu těchto udíren našli výrobci přímo v Americe, kde se udírny skutečně vyrábí ze starých bojlerů. Tyto udírny jsou ale vyrobeny z lakované ocele o tloušťce 6 mm. V těchto udírnách můžete: 

  • grilovat        
  • péct        
  • udit teplým i studeným kouřem

informaci o tom že inspirace pochází ze Států že tam si to opravdu dělají ze starých bojlerů

udírna z bojleru

Gril s udírnou Smoky Fun Big Chief 6 

Jako hlavní udící komora slouží svislá část. V této části si můžete vybrat, zda budete udit studeným nebo teplým kouřem. Širší horizontálně položená část slouží jak k uzení, tak ke grilování. Tato část také slouží k ochlazení kouře, který postupuje dál do udírny. Pokud byste si vyrobil udírnu jen bojelru, tak by Vám toto neumožnila. Úplně napravo se pak nachází topeniště.

udírna z bojleru

V topeništi můžete jako palivo použít klasické dřevo nebo dřevěné uhlí, které následně zasypete udícími štěpkami. Ty dodají uzenému masu tu správnou kouřovou chuť. Štěpky jsou malé kousky dřeva, které se vyrábí v různých příchutích. Před vhozením na rozpálené uhlíky je dobré štěpku namočit minimálně na 30 minut do studené vody. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-udirna-ve-tvaru-bojleru
2-udirna-ve-tvaru-bojleru
3-udirna-ve-tvaru-bojleru

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit