Jakou velikost grilu Big Green Egg vybrat?

Dobrý den, jaká velikost grilu Big Green Egg se hodí na domácí grilování? Jsme čtyřčlenná rodina a občas k sobě zveme známé a příbuzné.
Dalibor V.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Rozhodujících parametrů pro výběr ideální velikosti keramického grilu Big Green Egg je hned několik. Mezi ty nejzásadnější patří např. kolik lidí se bude grilování účastnit? Jak často a jestli vůbec budete potřeba s grilem manipulovat z místa na místo? Jak moc budete chtít gril využívat pro různé způsoby přípravy jídla? Největší možnosti využití grilu nabízí velikosti Large a XLarge. K těmto modelům výrobce také nabízí nejširší nabídku různého příslušenství.   

grily big green egg

Jakou velikost grilu Big Green Egg vybrat podle grilovací plochy?

Keramické grily Big Green Egg se vyrábí v sedmi různých variantách a to:      

  • gril Big Green Egg 2XL     
  • gril Big Green Egg XLarge       
  • gril Big Green Egg Large      
  • gril Big Green Egg Medium       
  • gril Big Green Egg Small    
  • gril Big Green Egg MiniMax      
  • gril Big Green Egg Mini

Grily se liší podle velikosti grilovací plochy. Důležitým parametrem pro výběr grilu je průměr grilovacího roštu, který určuje plochu, na které budete grilovat. Grily 2XL mají rozměr grilovací plochy spíše pro gastro provozy. Big Green Egg XLarge bychom doporučili spíše početnější rodině. Nejvíce vhodný gril do rodiny je Big Green Egg Large s průměrem roštu 46 cm, na který se vejde 8 velkých hovězích steaků, 12 hamburgerů či 10 kilový krocan. Velikost grilovací plochy by Vám tak měla stačit ve většině případů.

big green egg Large

grily big green egg

Jakou velikost Big Green Egg vybrat podle dostupného příslušenství?

Při výběru grilu také záleží, jak moc budete chtít využít jeho potenciál. Pro grily velikosti Large a XLarge je výrobcem nabízeno největší množství příslušenství Big Green Egg, díky kterému můžete například rozšířit grilovací plochu či kombinovat více stylů vaření najednou. Rozhodli byste se tedy nakonec, že potřebujete větší grilovací plochu? Žádný problém! Můžete ji rozšířit například za pomoci víceúrovňového roštu.

litinová pánev v grilu big green egg

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-jakou-velikost-big-green-egg-vybrat
2-jakou-velikost-big-green-egg-vybrat
3-jakou-velikost-big-green-egg-vybrat
4-jakou-velikost-big-green-egg-vybrat

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit