Jaký je rozdíl mezi grilem Big Green Egg MiniMax a grilem Big Green Egg Small?

Dobrý den, prosím Vás o informaci, jaký je rozdíl mezi grilem Big Green Egg MiniMax a grilem Big Green Egg Small?
23.07.2020 Petr K.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Rozdíl mezi těmito dvěma grily je patrný na první pohled a to ve výšce těchto grilů. Keramický gril BGE Small je o celých 11 cm vyšší než druhý porovnávaný keramický gril MiniMax. Díky tomu je rošt u modelu Small položený níže než u modelu MiniMax a je tudíž vhodnější na přípravu většího množství jídla. Oba dva grily mají v sobě nerezový rošt o průměru 33 cm a bez problémů na nich na jeden zátah ugrilujete maso pro 4 až 6 osob. Díky stejné velikosti roštu je i nabídka příslušenství pro grilování téměř totožná. K modelu Small je možno navíc dokoupit pouze Multifunkční rošt vhodný na velké kusy masa nebo plněnou drůbež, kterou je třeba grilovat pomalu. K modelu MiniMax je automaticky dodáván Mobilní nosič EGG Carrier, kdežto k modelu Small je nutno pojízdný stojan Nest pro přemisťování grilu zakoupit. Oba grily jsou váhově podobné, BGE Minimax váží 35 kg a model Small pouze o jedno kilo více. Přemisťování ani jednoho z nich by Vám tedy nemělo činit velké potíže.

Jestliže ovšem chcete grilovat častěji nebo je grilování Vaším koníčkem, sáhněte třeba po velkém vajíčku Big Green Egg Large, popř. Big Green Egg XLarge. Tyto grily obsahují již velké rošty a je tedy možné grilovat pro víc lidí najednou. Hlavním a nejdůležitějším plusem těchto grilů je ovšem nesrovnatelná nabídka příslušenství, které k menším grilům není nabízeno. Velký železný Wok dáte jen do větších typů grilů, v menších máte smůlu. K těmto Vajíčkům jsou kromě jiného nabízeny i půlkruhové litinové rošty nebo půlkruhové pečící kameny z keramiky a je tedy možné v grilu připravit několik různých jídel najednou. A to v menším Minimaxu nebo Smallu prostě nedáte :(

jaky-je-rozdil-mezi-grilem-big-green-egg-minimax-a-grilem-big-green-egg-small

Na druhou stranu se nás lidé často ptají, zda keramika grilů vydrží nahřátá stejně dlouho. Při roztopení obou těchto grilů přímo u nás na prodejně jsme v tomto ohledu neshledali žádný rozdíl. Oba grily jsme testovali v létě při venkovní teplotě okolo 25°C a nahřáté vydržely totožnou dobu a to přibližně 6 hodin.

jaky-je-rozdil-mezi-grilem-big-green-egg-minimax-a-grilem-big-green-egg-small


Oba grily je též možné zakoupit s balíčkem "easy start", kdy v jedné krabici dostanete vše, co potřebujete a můžete začít okamžitě grilovat. Balíček "easy start" u obou grilů obsahuje gril, konvektor, který zajistí správné proudění vzduchu a vedení tepla, dřevěné uhlí BGE Premium 4,5 kg, podpalovače a pohrabáč. U modelu Small je v balíčku ještě navíc pojízdný stojan Nest, přičemž u modelu MiniMax je Mobilní nosič EGG Carrier už v ceně samotného grilu.

Pokud máte o keramický gril BGE MiniMax nebo BGE Small zájem nebo se chcete zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Pro tyto účely můžete využít naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář, také se za námi můžete vydat do našeho obchodu Weber World Vladeko, kde máme kompletní řadu Zelených vajíček vystavenou. S případnými dotazy se můžete obrátit i na jednoho z našich technických poradců.

gril-big-green-egg-7
gril-big-green-egg-1
img-1323-01
img-1324-02

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit