Jaký písek koupit do odkapávací misky udírny?

Hezké odpoledne, mohli byste mi prosím poradit? Četla jsem si, že do odkapávače udírny se dává písek. Který bych měla použít a kde se se dá sehnat? Jak často je potřeba písek měnit? Děkuji za odpověď.
Zuzana Ž.

Naše odpověď:

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Do odkapávací misky uvnitř udící komory se dá použít jakýkoliv písek. Důležité však je, aby byl písek čistý. Pořídit ho pak můžete například v jakémkoliv hobbymarketu. Abyste si ušetřila i práci s čištěním nerezové odkapávací misky, můžete ji před nasypáním písku vyložit alobalem. Jen Vás ještě musím upozornit, že písek se smí používat pouze v nádobě kam odkapává tuk. Ta, do které odpadávají žhavé štěpky musí být z bezpečnostních důvodů naplněna vodou. Písek doporučujeme měnit po každém uzení.

uzení masa v elektrické udírně

Elektrická udírna Borniak 

Ostatně voda se da použít i v misce, která je určena na tuk. Jedná se dokonce o vhodnější metodu, protože takto se horký tuk zchladí a nejdou z něj pak výpary na uzené maso. Misky na štěpky a na tuk doporučujeme kontrolovat cca po dvou hodinách. Pokud budou misky moc plné je třeba jejich obsah vyprázdnit a naplnit je novou vodou.  

odkapávací misky pro udírny borniak

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-uzeni-masa-v-udirne-borniak
2-misky-na-odkapavajici-tuk-a-stepky

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit