Jaký rošt použít na uzení sýru v dřevěné udírně?

Dobrý den, manžel si od Vás pořídil dřevěnou udírnu spolu s háčky na uzení masa. Já na maso moc nejsem, ale po uzeném sýru se můžu utlouct. Našla jsem, že se dá k udírně dokoupit rošt. Bylo by možné vyudit sýr na něm?
06.01.2022 Lenka H.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz a za zakoupení udírny v naší prodejně! Možná Vás bude zajímat, že kousek, který jste si u nás s manželem vybrali, je přímo z naší dílny v Tachlovicích. Všechny dřevěné udírny si totiž vyrábíme sami, takže jste s dotazem ohledně nich na té nejlepší adrese.

dřevěná udírna

Shodou okolností jsme na stejném roštu, na který se ptáte, sýr udili a dopadlo to s ním báječně. Posuďte sama z přiložené fotky. Na uzení jsme vybrali eidam. Při uzení sýru platí, že čím tučnější sýr, tím lepší. Sýr se totiž rychleji roztaví, což je ve většinu případů cílem uzení, protože pak nabyde tvaru nádoby, do které jsme ho před uzením vložili. Dejte si však pozor, abyste nenechala sýr v udírně příliš dlouho. Mohlo by se Vám totiž stát, že Vám skrze rošt do dřevěné udírny proteče, tak jako se to stalo nám u spodních kousků. Takový tvar sýru je nežádoucí a pro příště víte, že musíte vyndat sýr z udírny dřív, nebo ho udit na nižší teplotu.

uzený sýr

V případě, že budete mít další otázky ohledně uzení sýru,  udíren nebo jejich příslušenství, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit