Je možné použít při grilování na grilu Weber Spirit II S-320 čistý propan nebo je třeba nějaká redukce?

Dobrý den, prosím o informaci, zda je možné gril gril Weber Spirit II S-320 GBS provozovat na čistý propan. Pokud ano, jsou nutné nějaké úpravy proti provozu na propan-butan?
14.09.2021 Hynek F.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ano, do tohoto grilu, stejně tak jako do jakéhokoliv jiného plynového grilu, je možné použít lahev naplněnou pouze propanem. Propan se od více používaného propan-butanu liší tím, že zajištuje provozuschopnost grilů i při teplotách bod bodem mrazu, zatímco na propan-butan v zimních měsících spolehnout nemůžete.

Problémem je však dostupnost. V našem obchodě propan můžete zakoupit v kompozitních lahvích ve větším 10 kg, nebo menším 7,5 kg balení. Určitě lahev s propanem pořídíte i na čerpacích stanicích Tomegas a v jiných specializovaných prodejnách, nicméně obyčejnou propan-butanovou lahev můžete sehnat na čerpacích stanicích po celé ČR. Takže pokud se Vám na použití propanu, jeví jako lepší varianta pro provoz vašeho plynového grilu, doporučujeme pořídit další láhev do zásoby.

kompozitní plynová láhev

Při výběru plynové lahve určitě myslete na velikost grilu. Samozřejmě, že desetikilová lahev se dá použít i na menším grilu, může se však stát, že prostor, který v grilu na ní vyhrazen nebude dostačující a Vy ji budete muset umístit někam v do blízkosti grilu, kde může překážet při grilování. V popiscích grilů na našich stránkách naleznete, jaká velikost plynové lahve je ke grilu doporučena.  

plynová láhev

Gril Outdoorchef Australia 425 G

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství grilů nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Petr, Tým Grilykrby.cz

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit