Je možné používat litinovou grilovací desku Rösle Videro na otevřeném ohni?

Dobrý den, zajímá mě Litinová grilovací deska Rösle Videro. Je možné ji využít i na otevřeném ohni?
19.08.2021 Mikuláš Z.

Naše odpověď:

litinová grilovací deska Rösle 

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Grilovací deska Rösle je vyrobená z čisté litiny a lze ji bez problémů použít i na otevřeném ohni. Kromě plynových grilů Rösle ji tak můžete využít na jakémkoliv grilovacím ohništi nebo u táboráku s přáteli. Pokud se nachází u ohniště rošt, který bude držet desku nad ohněm, tak aby nedošlo k připálení jídla.

litinový tál na ohništi Remundi

Například ohniště Remundi mají tu výhodu, že těžký ocelový rošt si k nim můžete jednoduše dokoupit a položit na něj můžete nejen výše uvedený tál, ale i třeba litinové hrnce a pánve výrobce Lodge. Hrnec na obrázku má obsah 8,5 litru což vám vystačí pro přípravu jídla pro 8 osob.    

litinový hrnec Lodge na ohništi Remundi

Litinový hrnec Lodge "Dutch Oven" s poklicí 8,5 l na grilovacím ohništi Remundi Carus L

Všechno litinové nádobí má jednu věc společnou. Vzniká na nich seasoning, což je přirozená ochranná vrstva, která se tvoří zapečením tuku do pánve. Postupem času, jak budete nádobí používat, bude tato ochranná vrstva kvalitnější a kvalitnější, což bude mít za následek, že nebudete používat při vaření tolik tuku. Tato ochranná vrstva totiž zabraňuje přichycení jídla k pánvi. O seasoning je však nutné se dobře starat. K tomu Vám poslouží i doplňky od značky Petromax, která sama také vyrábí produkty z litiny, a i ty najdete u nás v nabídce.

litinové nádobí Lodge

Škrabka na litinové nádobí Petromax – hladká na litinové pánvi s rukojetí Petromax 25 cm 

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit