Je možné u plynových grilů Napoleon grilovat na čistém propanu?

Dobrý den, zakoupili jsme si plynový gril Napoleon. Je možné topit v grilu čistým propanem? Má to nějaké výhody?
Jindřich V.

Naše odpověď:

Dobrý den, Jindřichu, děkujeme Vám za dotaz. Grilovat na čistém propanu jak u plynových grilů Napoleon tak i ostatních plynových grilů jiných značek samozřejmě lze. Výhoda tohoto řešení se pak projeví hlavně u větších a výkonnějších modelů plynových grilů s vyšším odběrem plynu.

gril napoleon freestyle

Výhodou při používání čistého propanu je možnost grilovat i v zimních měsících při teplotách pod bodem mrazu, zatímco používání propan-butanových láhví se v zimních měsících úplně nedoporučuje. 

kompozitní láhev u plynového grilu

Jediné na co si dejte pozor při nákupu kompozitní láhve je dojezdová dostupnost pro výměnu láhve za plnou. U nás si můžete zakoupit kompozitní láhve velikostí 10 kg a 7,5 kg. Tyto láhve je možné u nás samozřejmě i pravidelně měnit za plné, nicméně pokud to k nám nemáte úplně blízko, musíme Vás upozornit, že tyto láhve můžete vyměnit pouze na čerpacích stanicích Tomegas nebo jiných specializovaných obchodech. Kdežto standardní kovovou láhev naprosto jednoduše vyměníte na téměř každé čerpací stanici. 

kompozitní láhve

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství ke grilu nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit