Je snadné přemisťovat a manipulovat s kamado grilem PitBoss?

Dobrý den, kamado bychom chtěli používat na terase. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o menší terasu, na které se často pohybujeme mimo čas grilování, máme v úmyslu ho přemisťovat do nedaleké kůlny. Je gril vhodný na časté přemisťování? Není lepší v tomto případě pořídit, lehčí kotlový gril?
22.07.2021 Gustav S.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Grily kamado od výrobce PitBoss jsou vyrobeny z těžké keramiky. Co se týče manipulace tak grily jsou osazeny čtyřmi kolečky, z nichž dvě se dají zaaretovat a z Vašeho oblíbeného místa na zahradě tedy jen tak nezmizí. Po uvolnění pojistek se ovšem s kamado grilem PitBoss manipuluje velice snadno.

kolečka kamodo grilu pitboss

Kamado gril má sice vyšší hmotnost než kotlové grily, to je ovšem základní stavební kámen jeho přednosti. Keramika, která má vysokou hmotnost na svědomí, totiž skvěle izoluje teplo. Díky tomu nespotřebujete tolik paliva jako při používání kotlových grilů. Kamado Vám zůstane rozžhavené pěknou řádku hodin, aniž byste se o něj starali.

kamado gril PitBoss

Pro ještě větší úsporu paliva i času doporučujeme přípravu jídel dobře rozvrhnout. Na začátek, kdy teplota kamada ještě není tak vysoká si můžete připravit výborného uzeného lososa. Poté co je uzená pochoutka hotová, plným otevřením regulačních průduchů zvýšíte teplotu pro grilovaní hovězích steaků z květové špičky a na závěr kdy bude kamado chladnout, můžete ještě připravit koláč jako dezert. V tomto případě pro sladkou tečku ani není potřeba kupovat dodatečné vybavení protože kámen, který se dá použít pro přípravu koláčů nebo pizzy je v základní výbavě  kamado grilu Black PitBoss XL i kamado grilu Nardo Gray PitBoss XL.

kamado gril PitBoss

Kamado grily od PitBossu se také pyšní nástavbovým roštem, díky kterému zvětšíte grilovací plochu a opět je v základu grilu. To samé platí pro pohrabáč, obal na gril a boční stolečky na odkládání. Pokud je tedy vaše kůlna alespoň trochu dostupná, doporučujeme zvolit tuto těžší variantu grilu, která Vám ušetří peníze za palivo a navrch má velké množství doplňků, které se ve většině případů musí ke kotlovým grilům dokupovat.

příslušenství ke grilu PitBoss

V případě, že budete mít další otázky ohledně kamado grilů PitBoss či keramických grilů Big Green Egg nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit