K čemu slouží trychtýř s půlkruhovým výřezem v grilu na dřevěné uhlí Outodoorchef?

Dobrý den, na fotkách grilu na dřevěné uhlí Outdoorchef Kensington 570 C je černá část s výřezem připomínající trychtýř. K čemu otvor slouží? Děkuji za odpověď.
26.04.2021 Jindřich B.

Naše odpověď:

Dobrý den, Jindro, děkujeme Vám za dotaz. Vámi zmíněný trychtýř má uvnitř grilu na dřevěné uhlí Outdoorchef hned několik funkcí. Jako první musíme zmínit, že díky trychtýři jsou veškeré šťávy z grilovaného masa a přebytečný tuk směřovány do odkapávací misky a tím je připravované jídlo i zdravější - tuk a šťávy nekapou na rozpálené uhlíky a je tak i velice snížena kouřivost grilu.  Do odkapávací misky ve středu trychtýře můžete navíc nalít vodu a tím se zvýší vlhkost uvnitř grilu a maso bude méně vysušené. Když navíc přidáte pivo nebo nějaké bylinky, dodáte grilovanému jídlu i příjemnou vůni. To samé můžete udělat i s udícími lupínky - maso získá výtečnou kouřovou chuť. Udící lupínky nabízíme v několika příchutích - záleží už jen na Vás. 

Hlavní účel trychtýře ale spočívá v rychlé a snadné změně z přímého grilování na nepřímé a naopak. Pokud je otvor v trychtýři umístěn pod masem či jinou potravinou a tedy přímo na rozžhavenými uhlíky, dochází k přímému grilování, kterým začíná téměř jakákoliv úprava na grilu.  Při přímém grilování dochází k rychlému zatažení masa a to tedy zůstane výborně šťavnaté. 

gril na dřevěné uhlí aoutdoorchef

Pro tento způsob grilování umístíme rozpálené uhlíky jen na polovinu grilu, nad kterou zůstane otevřený otvor v trychtýři (viz. obrázek)

gril na dřevěné uhlí outdoorchef

K zastavení procesu přímého grilování, kdy již potřebujeme maso dogrilovat na nepřímo, stačí rošt uchopit grilovacími kleštěmi a potočit ho v libovolném směru o 180 stupňů jako je tomu na obrázku níže. Tímto krokem přejdeme z přímého grilování na nepřímé.      

gril na dřevěné uhlí outdoorchef

Po tomto kroku bychom skrze otvor neměli vidět téměř žádné uhlí. Tím si můžeme ověřit, že byl přechod z přímého na nepřímé grilování úspěšný.

gril na dřevěné uhlí outdoorchef

Trychtýřem nedisponuje pouze Vámi zmiňovaný gril gril Outdoorchef KENSINGTON 570C, ale i další dva grily od značky Outdoorchef – gril CHELSEA 570C  a gril CHELSEA 480C. Samozřejmě trychtýř můžete z grilu jednoduše vyjmout a můžete na celé ploše grilovat pouze metodou přímého grilování. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Petr, Tým Grilykrby.cz

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit