Kam u grilu Big Green Egg odkapává přebytečný tuk z masa?

Dobrý den, kam u grilu Big Green Egg odkapává tuk při grilování? Je v grilu za tímto účelem nějaká miska či jiná nádoba?
21.10.2021 Martin K.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Máte pravdu, u většiny grilů se používá miska či jiná na nádoba na odkapávání přebytečného tuku a šťávy z masa. Jedná se však většinou o plynové grily nebo o grily na dřevěné uhlí. Například u kotlových grilů Outdoorchef, tato miska slouží nejen jako „miska na odpad“, ale i k dochucení masa. Před grilováním do ní můžete nalít tekutinu (pivo, víno) a přidat různé bylinky. Tato tekutina kromě toho, že přidá aroma grilovanému jídlu, pomůže k tomu, aby se tuk a šťáva z masa v misce nepřichytili. Pokud nechcete maso nikterak ochucovat, můžete použít vodu. Tím zajistíte i optimální vlhkost uvnitř grilu a maso nebude tak vysušené. 

gril na dřevěné uhlí Outdoorchef

Gril Outdoorchef CHELSEA 480C 

Výrobce Big Green Egg však vyrábí pouze keramické grily. V nich se žádná miska na odkapávání přebytečných šťáv a tuků nenachází, protože není potřeba. Tuk a šťáva skapávají buď na rozžhavené uhlíky, nebo na stěny grilu, kde se však spálí žárem z uhlí a není je pak třeba čistit. Miska, která by tomuto odkapávání zabraňovala by byla v tomto grilu zbytečná. 

Keramický gril Big Green Egg Large

Keramický gril Big Green Egg L

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo udíren, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit