Kterou grilovací litinovou pánev mohu použít na otevřeném ohni?

Dobrý den, jakou grilovací litinovou pánev byste mi prosím doporučili na použití na otevřeném ohni? Děkuji.
09.11.2021 Václav M.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Pro tento účel bych Vám doporučil ocelovou pánev. Ta dobře přenáší teplo a je vhodná k použití i na otevřeném ohni. Samozřejmě můžete použít i litinovou pánev, ta se ovšem nehodí k pravidelnému používání na otevřeném ohni. Zapečený olej, který tvoří seasoning může vzplanout, což není ideální. Je pak nutné ochranou vrstvu z pánve seškrabat a postupně začít tvořit novou. Časté používání litinové pánve na otevřeném ohni proto nedoporučujeme.

pánev na otevřený oheň

Jendou z variant je ocelová pánev od značky Lodge. Firma se specializuje na litinové nádobí, ale i za jejich výrobky z oceli se můžeme zaručit. Pánev má dostatečně dlouhou rukojeť, takže se s ní bude dobře manipulovat i v blízkosti otevřeného ohně.

pánev na otevřený oheň

Zvažujete-li k pánvi pořídit další příslušenství, doporučuji pořídit wok sadu Monolith. Na wok pánvi se skvěle připravují asijská a další jídla u kterých je potřeba častého míchání a prohazování surovin. Kromě pánve v sadě najdete naběračku, obracečku, síťku a stojan na pánev. Máte-li zájem pouze o samotnou pánev i tu máme k dostání. 

ocelová pánev Monolith

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství grilů nebo grilů samotných, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit