Lze umístit litinovou pánev Lodge Wanderlust 26 cm do kulatého otvoru v roštu plynového grilu?

Dobrý den, vybrala jsem pro manžela k narozeninám litinovou pánev Lodge Wanderlust 26 cm. Je možné ji umístit do kulatého otvoru v roštu našeho plynového grilu? Děkuji.
Kamila T.

Naše odpověď:

Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za dotaz. Litinová pánev Lodge Wanderlust o průměru 26 cm do otvoru v roštu plynového grilu pasovat nebude. Pánev je pro otvor příliš malá a je v roštu zachycena jen bočními madly pánve a to jen z části. Určitě Vám nedoporučujeme tuto pánev používat v kruhovém systému Vašeho grilu. Při míchání nebo obracení masa je velmi pravděpodobné, že by celý obsah pánve skončil uvnitř grilu. 

litinová pánev lodge wanderlust

Pro tyto účely každý výrobce grilů nabízí příslušenství, které přesně do kruhového otvoru pasuje. Nicméně Vám můžeme doporučit i litinové nádobí jiných výrobců, je ale potřeba, aby se průměr pánve či hrnce pohyboval v rozmezí 30 - 35 cm. 

pánev v systému GBS

Jestli myslíte, že by pánev s tímto vzorem udělala manželovi opravdu radost, můžete ji samozřejmě v grilu používat tak, že ji položíte přímo na rošt. Litina perfektně vede teplo, není žádný důvod, proč ji takto nepoužít. Litinové nádobí Lodge je navíc vhodné i pro použití na přímém ohni, pánev s sebou tedy můžete brát i na dovolenou či do kempu.

pánev na litinovém roštu

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství ke grilu nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit