Mají elektrické udírny Borniak ventilátor?

Dobrý den, jsou elektrické udírny Borniak vybaveny ventilátorem? Jak ventilátor slouží při uzení?
Bob Š.

Naše odpověď:

vysoušeč jídla pro elektrické udírny Borniak

Zdravíme Bobe, ventilátor neboli vysoušeč jídla pro udírny Borniak, jak zní oficiální název od výrobce, je možné k elektrické udírně Borniak dokoupit. Pro uzení jako takové není vysoušeče potřeba. Větráček víceméně slouží k sušení masa, hub, či zeleniny a připojuje se k boku udírny. Při uzení se tedy ventilátor nepoužívá, protože se při sušení vymění za generátor kouře, který dodává při uzení masu kouřové aroma.

vysoušeč jídla pro udírny borniak

Ovládací panely elektrických udíren Borniak mají speciální zásuvku pro umístění vysoušeče (viz. obrázek). Pokud Vaše udírna tuto zásuvku nemá, je možné vysoušeč zapojit přímo do sítě. Sušením pomocí vysoušeče si pak můžete v udírně připravit pravé jerky. Základem je dobře ochucené kvalitní maso a zbytek práce můžete nechat na udírně a ventilátoru.

sušení masa v elektrické udírně Borniak

Jak v udírně zvýším teplotu, když je k ní připojený vysoušeč jídla?

Sušení i uzení v elektrických udírnách Borniak probíhá s podporou topné spirály, která v udírně vytvoří ideální teplotní podmínky přesné podle Vašich potřeb. Pokud budete chtít maso připravovat při nízkých teplotách, je možné zdroj tepla úplně vypnout. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství pro udírny nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

1-maji-elektricke-udirny-ventilator
2-maji-elektricke-udirny-ventilator
3-maji-elektricke-udirny-ventilator

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit