Mám udící štěpku Borniak před použitím namočit?

Zdravím, někde na internetu jsem četl, že pro větší kouřivost se má štěpka na 10–30 minut namočit do vody. Je to pravda? Děkuji za odpověď.
Ladislav S.

Naše odpověď:

Dobrý den, Ladislave, namáčet udící štěpku Borniak před uzením není dobrý nápad, obzvláště pokud používáte generátory kouře od Borniaku. Je velmi důležité, aby štěpka byla při použití v tomto generátoru kouře zcela suchá. Použití vlhké štěpky může vést k neefektivnímu odhořívání, a co hůře, hrozí trvalé poškození podávací spirály uvnitř generátoru.

má se před uzení štěpka namočit?

Vlhká štěpka může také produkovat velké množství dehtu. Dehet je něco, co byste rozhodně nechtěli mít ve své udírně nebo na masu. Suchá štěpka, na druhou stranu, vytvoří dostatečné množství kouře pro účinné uzení, takže se nemusíte bát, že by byl kouř nedostatečný.

má se udící štěpka před uzením namočit?

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování nebo uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit