Musím ze salámu před přeuzením sundat udící střeva?

Dobrý den, pokud chci salám ještě přeudit, musím z něho sundat udící střeva? Někde jsem četl že ano, jinde že stačí jen hotový salám zavěsit do udírny, dík.
Lubomír H.

Naše odpověď:

Dobrý den, Lubomíre, pokud chcete již hotový salám ještě douzovat, nemusíte ho před přeuzením zbavovat udících střev. Pokud používáte na uzení standardní uditelná střeva na salámy, kouř skrze ně normálně projde. Udíte to normálně, jako by se jednalo o běžná přírodní střeva na klobásy.

uzení salámu v udírně borniak

Uditelná střeva jsou vyrobena z umělých materiálů, jako je celulóza nebo kolagen, které jsou pro kouř snadno propustné. Díky tomu se do masa dostane kouřová chuť a vůně.

Pokud byste salám před přeuzením zbavili střev, maso by se mohlo vysušit nebo spálit.

uzení salámu v udírně borniak

V případě, že budete mít další otázky ohledně udíren nebo jiné dotazy ohledně uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit