Může se kámen na pizzu používat v elektrické troubě?

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? V nabídce máte kámen na pizzu s plechem o velikosti 36,5 cm a mě by zajímalo, jestli je možné kámen používat v elektrické troubě? A pokud ano, v jaké výšce by měla pizza být, aby se nepřipálila? A jak velkou teplotu kámen na pizzu snese? Musí se pod pizzu dávat pečící papír a doporučuje se kámen před použití předehřívat? Děkuji za odpověď.
22.02.2019 Vlaďka K.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Poptávaný kámen na pizzu pro grily Weber, které se běžně rozpálí na teploty překračující 300 °C, vydrží i používání v elektrické troubě. Pizza kámen je vyroben z kordieritu a před prvním použitím je lepší omýt ho horkou vodou a běžným prostředkem na mytí nádobí. Po omytí jej důkladně osušte. Před samotným pečením pizzy se musí kámen pořádně rozpálit. V zahradním grilu to trvá přibližně 10 minut. Před vložením by se měl kámen posypat moukou a teprve na ní pokládat připravenou „syrovou“ pizzu. Plech přidaný ke kameni se používá při sundávání hotové pizzy z kamene. Po skončení grilování počkejte, až kámen zcela vychladne a teprve pak jej omyjte vodou a mycím prostředkem. Kámen se nesmí mít v myčce na nádobí, kde by se mohl zbytečně poškodit.

V případě, že budete mít o kámen na pizzu s plechem nadále zájem, nebo kdybyste se chtěla zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Oslovit nás můžete například prostřednictvím naší zákaznické linky, své dotazy nám můžete posílat také pomocí kontaktního online formuláře na našich webových stránkách anebo se za námi můžete vypravit do naší kamenné prodejny Weber World Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy), kde vše proberete s jedním z našich odborných poradců.

pizzaa-s-mozarellou-a-bazalkou-1585
img-5400
1
img-5402
img-2988
img-5401
img-5395

Aktuality

Archiv aktualit