Může se na keramickém grilu Big Green Egg péct chleba?

Dobrý den, mám zájem o koupi keramického grilu Big Green Egg Medium. Nejdřív by mě ale zajímalo, dá se tento gril využít k pečení chleba? Děkuji za odpověď.
Jana V.

Naše odpověď:

Dobrý den, Jano. Ano, v keramickém grilu můžete využít několik technik přípravy jídla a mezi ně patří i pečení chleba. Pokud bude součástí Vaší objednávky pečící kámen a ConvEGGtor, nic už Vám nestojí v cestě. Jestliže toto keramické příslušenství chybí, pojďme se společně podívat, jaké bude třeba do Vašeho grilu pořídit, aby dobře pasovalo. 

Do keramického grilu Big Green Egg Medium budete potřebovat ConvEGGtor pro keramické grily BGE Medium a keramický pečící kámen pro grily Big GreenEgg Medium, Minimax a Small, který má v průměru 30,5 centimetru a do grilu se Vám pohodlně vejde. Kromě chleba pak na něm můžete péct také pizzu, nebo různé slané a sladké koláče.

Jak použít pečící kámen a ConvEGGtor když chci péct chleba?

V obou případech se jedná o keramické příslušenství. To znamená, že je nutné je vložit do grilu krátce po jeho zapálení, aby si keramika postupně zvykala na rostoucí teplotu. Kámen je také nutné mít rozpálený kvůli samotnému chlebu, aby se těsto nepřilepilo a chleba mohl krásně vyběhnout.  ConvEGGtor můžete umístit tak jak je tomu na prvním obrázku níže a položit na něj rošt spolu s pečícím kamenem, nebo ho můžete otočit a dát do grilu bez roštu, jak to dělá šéfkuchař na jednom z našich kurzů grilování na Big Green Egg, tak docílíte i lepšího přenosu tepla.

pečení chleba v big green egg

pečení chleba v big green egg

Věděli jste, že…

…grilům Big Green Egg se přezdívá „venkovní kuchyně“? Pro kompletní informace si můžete přečíst článek: Co vše můžu dělat s grilem Big Green Egg? 

Recept na pečený chleba v grilu Big Green Egg

Ingredience:       

 • 500 g pšeničné mouky         
 • 9 g soli       
 • 9 g droždí        
 • 370 ml teplé vody

Postup:

 1. Připravte si mísu, do které prosejete mouku
 2. Přidejte droždí, sůl a vše zamíchejte      
 3. Vlijte do mísy teplou vodu a vše důkladně promíchejte
 4. Mísu přikryjte a dejte na hodinu odležet do tepla
 5. Předehřejte si Big Green Egg na 240 °C a vložte do ní prázdný hrnec
 6. Mezitím položte těsto na vál posypaný moukou, aby se nepřilepilo
 7. Párkrát na těsto zatlačte rukama, aby Vám vzniknul tvar oválu a 3-4krát ho přeložte
 8. Z těsta vytvarujte kouli, kterou přikryjte a nechte kynout 15 minut
 9. Těsto vložte do rozpáleného hrnce a nařízněte ho nožem v půli
 10. Hrnec vložte do grilu rozpáleného na 240 °C na 30 minut
 11. Snižte teplotu v grilu za pomoci regulátorů na 200 °C, odklopte víko hrnce a nechte ještě 15 minut péct
 12. Vyndejte chleba z grilu, počkejte až vychladne a vyndejte z hrnce

V případě, že bude váš zájem o keramický gril Big Green Egg i nadále trvat, nebo kdybyste se chtěla zeptat ještě na něco jiného, neváhejte se na nás obrátit. Oslovit nás můžete pomocí naší zákaznické linky, dále nám své dotazy můžete posílat prostřednictvím kontaktního online formuláře anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích (mezi Zličínem a Rudnou u Prahy) na adrese Karlštejnská 97, kde si můžete gril prohlédnout na vlastní oči a s případnými dotazy se obrátit na jednoho z našich odborných poradců.

dsc-0054
dsc-0238
dsc-0394
dsc-0418
dsc-0443
dsc-0449
dsc-0524
dsc-0642

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit