Můžu na desce plynového grilu Ultimate Gridle Plancha Pit Boss použít kovové grilovací náčiní?

Dobrý den, můžeme naše oblíbené kovové grilovací nářadí používat i na novém grilu Ultimate Gridle Plancha 4B od Pit Boss? Nemůžu jím povrch nějak poškodit?
Marika K.

Naše odpověď:

Dobrý den Martino, děkujeme Vám za otázku. Sám výrobce plynového grilu Ultimate Gridle Plancha 4B Pit Boss v návodu uvádí, že se na keramický povrch planchy nemá používat kovové náčiní. To totiž může poničit nebo poškrábat keramickou vrstvu, protože kov je tvrdší než keramická vrstva. Keramické povrchy jsou obecně nepřilnavé a snadno se čistí, ale poškrábáním mohou vzniknout rýhy, v nichž se zachytávají potraviny a povrch se hůře čistí. Kromě toho mohou škrábance odhalit podkladový kov a vést ke rzi.

planch pit boss

Chcete-li zachovat dlouhou životnost a výkonnost plochy s keramickým povrchem doporučujeme požívat náčiní pro tyto povrchy určené. Jedním z nich je sada přímo určená pro grily placha - Sada nástrojů pro Planchu Pit Boss. Ta je vyrobena z nylonového polymeru, který zabrání poškrábání povrchu a zároveň je odolná teplotám až 260 °C

sada nářadí pro gril plancha

V případě, že budete mít další otázky ohledně příslušenství ke grilu nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit