Můžu použít přípravek Fixinela na čištění nerezového grilu?

Dobrý den, můžu použít přípravek Fixinela Perfect kuchyň na vyčištění nerezového grilu od přípálenin a mastnoty? Děkuji.
Václav Z.

Naše odpověď:

Dobrý den Václave, čistící prostředek Fixinela Perfect kuchyň není přímo určený na nerezové části a plochy jakéhokoliv zařízení. Jeho použití je patrně pouze na vnitřek grilu (grilovací rošty, ohřívací rošty,), ale to nemůžeme s jistotou potvrdit ani vyvrátit. Při použití přípravku Fixinela Perfect kuchyň může dojít k nezvratnému poškození nerezových částí grilu, viz. foto od zákazníka, který tento přípravek na svůj gril použil.

Co může způsobit přípravek Fixinela Perfect kuchyň na nerezovém grilu: 

co může způsobit fixinela na nerezovém grilu

Přípravek Fixinela Perfekt kuchyň se dle výrobce nemá používat na horké povrchy a na povrchy z hliníku. Na uvedených fotografiích, lze vidět jaké škody může tento přípravek napáchat. Proto doporučujeme používat vždy přípravky k tomuto účelu určené.

co může způsobit fixinela na nerezovém grilu

Námi prověřený a nejčastěji používatný je čistič nerezových grilů a udíren Fusl. Tento prostředek skvěle funguje na nerez, ocel, hliník, chrom, mosaz i měď. Zbavíte se skvrn od vody, oleje, prachu, otisků prstů a to bez nežádoucích šmouh či zmatnění povrchu. Pro dlouhodobou ochranu povrchu pak doporučujeme použít ošetřující sprej na nerez Fusl 400 ml.

fusl na nerezové části grilu

Pokud budeme čistit vnitřní části grilu jako jsou litinové či nerezové rošty, grilovací desky nebo vnitřek grilovací vany zde bude nejlepší použít čistič silných připálenin Fusl. Dle velikosti znečištění necháme prostředek působit od několika minut až po několik hodin. Je třeba upozornit na nutnost dodržení postupu a návodu k použití.

čistič silných připálenin fusl

Jestli budete mít další otázky ohledně čištění grilů nebo cokoliv jiného neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit