Můžu použít uhlí v Big Green Egg znovu?

Dobrý den, jak je to s uhlím v keramickém grilu Big Green Egg po grilování? Můžu ho použít znovu, když nevyhoří?
Marek N.

Naše odpověď:

grilování na big green egg

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Do keramického grilu Big Green Egg doporučujeme koupit velké kusy kvalitního dřevěného uhlí. Výběr uhlí doporučujeme nepodcenit z třech hlavních důvodů:    

  1. kvalitní dřevěné uhlí zajistí větší výhřevnost po delší čas - nebudete muset přikládat a dosáhnete vyšší teploty uvnitř komory grilu 
  2. gril roztopíte na požadovanou teplotu v kratším čase
  3. z grilu bude vycházet minimum kouře a odpad v podobě popela bude též minimální

uhlí v grilu big green egg

Pro rozpálení uhlíků použijte podpalovač bez chemických složek. Všechny přírodní varianty pro rozpálení keramického grilu u nás najdete v kategorii podpalovače. My v GrilyKrby.cz máme nejraději elektrický rozpalovač Looftlighter,  který je pro zapálení grilu nejrychlejší. První uhlíky začnou doutnat během několika vteřin. Jedinou komplikací může být dosah elektřiny, na kterou rozpalovač funguje. 

dřevěné uhlí do grilu big green egg

Po konci grilování je potřeba uhlí v keramickém grilu uhasit. To uděláte naprosto jednoduše tím, že zavřete spodní i horní regulační klapku. Poté co gril vyhasne můžete uhlí v grilu lehce promíchat, aby roštem ohniště propadl zbývající popel. Uhlíky, které Vám v ohništi zbydou můžete použít pro další grilování. Než je však opětovně použijete odporučujeme odstranit ze spodní části grilu spadaný popel, aby měl gril správný tah. 

V případě, že budete mít další otázky ohledně keramických grilů Big Green Egg nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.     

 

 

1-muzu-pouzit-uhli-v-big-green-egg-znovu
2-muzu-pouzit-uhli-v-big-green-egg-znovu
3-muzu-pouzit-uhli-v-big-green-egg-znovu

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit