Na jakou teplotu roztopím gril na dřevěné uhlí?

Dobrý den, jak je to s teplotou v kotlovém grilu? Na kolik stupňů je možné ho roztopit? Máme rádi pořádné steaky, bude teplota dostačující? Je to velký skok dolů oproti plynovému grilu? Děkuji.
František T.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz ohledně grilů na dřevěné uhlí. To je poměrně komplikovaná otázka, ale i na tu jsme schopni Vám dát odpověď. Pro testování jsme si vybrali gril na dřevěné uhlí Napoleon Charcoal Leg

gril na dřevěné uhlí Napoleon

Víko a dolní část plně roztopeného grilu má přibližně 200°C. V době, kdy jsme tuto hodnotu naměřili termokamerou, teplota vzduchu uvnitř komory grilu byla 370°C - měřeno teploměrem v poklopu grilu.  Uvnitř grilu je v tuto chvíli litinový rošt. U klasického nerezového roštu dosáhnete podobných hodnot, nicméně nerez si nedrží tak dlouho teplotu jako litinový rošt, což znamená, že je potřeba mu neustále dodávat teplo.

gril na dřevěné uhlí Napoleon

Litinový rošt pro kotlové grily Napoleon v takto roztopeném grilu na dřevěné uhlí dosahuje teploty až 300°C. Je to především díky tomu, že litina skvěle absorbuje teplo a vydrží dlouho rozpálená. Konkrétně tento litinový rošt se vejde do všech grilů na dřevěné uhlí s průměrem kotle 57 cm.  

termofotka grilu na dřevěné uhlí Napoleon

Co se týče porovnání s plynovým grilem - tam jsme dosáhli shodných hodnot. Pokud raději grilujete na uhlí, nemáte se čeho obávat. Je však třeba použít kvalitní dřevěné uhlí. My jsme při měření použili dřevěné uhlí GASTRO Marabú. Jedná se o velké kusy uhlí, které jsou vhodné použít do větších grilů. Kusy uhlí totiž hoří delší dobu, což oceníte především při velkých grilovačkách.

kvalitní dřevěné uhlí

V případě, že budete mít další otázky na týkající se grilů na dřevěné uhlí, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit