Návod na uzení v analogové udírně Bradley Smoker

Dobrý den, mohl bych od Vás získat návod k analogové elektrické udírně Bradley Smoker ? Nevím přesně o jaký typ se jedná, mám jí z druhé ruky a výrobní šítek je nečitelný. Má 4 police uvnitř a generátor koře s černým otočným ovladačem a červeným vypínačem. díky , pěkný den
01.12.2020 Petr S.

Naše odpověď:

Patrně vlastníte některý z modelů řady elektrických udíren Bradley Smoker Original, soudě podle popisu. Přikládáme fotky jedné naší udírny vystavené u nás v prodejně, doufám že jsme trefili to Vaší. 

Návod na uzení v analogové udírně Bradley Smoker je následující :

  • Uzení v této udírně je zcela snadné, po naplnění zásobníku generátoru kouře briketami stačí stisknout tlačítko ON/OFF. Tímto dojde k zapnutí generátoru kouře a produkování kouře. Topná spirála je v tuto chvíli vypnutá a můžete udit studeným kouřem. V závislosti na okolní teplotě je v komoře teplota cirka 40-50°C. Pokud budete chtít nižší teplotu, je potřeba dokoupit ochlazovač kouře.
    Generátor kouře analaogové udírny Bradley Smoker


  • V případě, že Vám teplota v udírně nedostačuje, je možnost zapnout topnou spirálu uvnitř udírny. Spirálu zapnete nastavitelným kolečkem. Jakmile jej potočíte do polohy LOW uslyšíte cvaknutí a rozsvítí se kontrola umístěná nad tímto kolečkem. Kolečkem si relegujete výkon spirály. Orientační teplotu se dozvíte z teploměru umístěného ve dveřích udírny.  • Jakmile máte nastaveno, nezapomeňte na posuv briket. Generátor kouře je konstruován tak, že briketa je posunuta co 20 minut. Tento čas stačí k prohoření jedné briketky. Proto než by došlo k zapálení první brikety, uběhla by celá hodina. Tlačítko Briskquette Advance Vám zkrátí tento čas a zajistí posuv brikety na nahřívací pozici.

Tento způsob používání udírny je běžný při uzení studeným kouřem a při vhodné venkovní teplotě je pak možné chladným kouřem udit i bez přídavného  ochlaozovače kouře

 

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit