Proč jsou součástí grilu Campingaz Select 4 EXS rozptylovače tepla, když u tohoto grilu je ochrana zabudovaná již v litinových roštech?

Dobrý den, zakoupil jsem si Campingaz Select 4 EXS a po sestavení mi nedává smysl proč jsou hořáky dvakrát „stíněné“? Kromě zabudované ochrany v roštech byly v balení i rozptylovače tepla. Je pro to nějaký důvod? Děkuji.
František P.

Naše odpověď:

Dobrý den Františku, ochrany hořáků, které jsou přibaleny k plynovému grilu Campingaz Select 4 EXS, jsou do balení grilu přidány z důvodu, že byste v budoucnu pro grilování kuřat používal set na rožnění Campingaz. Při rožnění je z grilu vyjmut litinový rošt a ochrany hořáku tedy v tomto případě zabraňují tomu, aby mastnota nebo omáčky z grilovaných pokrmů stékaly přímo na hořáky a způsobovaly jejich zanášení.

rozpylovače tepla

Litinový grilovací rošt, který je součástí grilu, je, jak jste správně podotkl, již vybaven ochranami hořáku, aby nedocházelo k jejich zanášení při grilování běžných pokrmů. Ochrany hořáku, které jsou přibaleny ke grilu, jsou tedy určeny pouze pro použití se setem na rožnění. Při standardním grilování na roštu není jejich použití třeba.

nerezové hořáky grilu campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně plynových grilů Campingaz nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. 

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit