Proč nehoří pelety v peletovém grilu Pit Boss Pro Series 850 Wifi?

Dobrý den, mam peletový gril Pitt Boss Pro Series 850 Wifi a a při zvolené teplotě 110 °C přestal po 4 hodinách topit. Topeniště bylo plné nespálených pelet, vzduch grilem proudil, ale pelety nehořely. Po vysypání pelet z topeniště jsem gril znovu nastartoval a fungoval normálně. Jaká může být příčina? Děkuji za odpověď.
Martin S.

Naše odpověď:

Dobrý den Martine, ve Vašem případě může být na vině hned několik shod okolností, které nakonec vedou k tomu, že se oheň uvnitř peletového grilu Pit Boss Pro Series 850 Wifi udusí a nespálené pelety se pouze hromadí uvnitř topeniště. 

peletové grily pit boss

Proč grilovací pelety uvnitř grilu Pit Boss nehoří - příčina č. 1

Pokud je venku teplejší počasí, případně ještě na gril svítí sluníčko a Vy ho vytápíte na nižší teplotu, v ten okamžik gril omezí četnost (rychlost) přikládání pelet ze zásobníku do spalovací komory. Tímto způsobem dojde k rychlejšímu vyhoření grilovacích pelet uvnitř topeniště a při dalším přikládacím cyklu se už nově přiložené pelety od již prohořelých pelet nepodaří zapálit. Zvláště pak pokud jsou pelety trochu vlhčí nebo vysloveně mokré. Gril už jen přikládá, protože stydne, ale sám neví, že nehoří.

grilovací pelety pit boss

Proč grilovací pelety uvnitř grilu Pit Boss nehoří - příčina č. 2

Grilovací pelety se posouvají do topeniště grilu pomocí podávacího šneku. Někdy se může stát, že se pelety nad podávacím šnekem vzpříčí, a nad prostorem podávacího šneku tím vznikne dutina. Šnek se tím částečně vyprázdní a poté se dutina prolomí a dostáváme se zpět k příčině číslo jedna. Typicky se toto stává u vlhčích pelet a pak též u neoriginálních grilovacích pelet.

Výše zmíněným problémům můžeme předcházet používáním originálních grilovacích pelet od výrobců Pit Boss a Louisiana. Tyto pak udržovat v suchu a také je nenechávat zbytečně delší čas v násypce (nepřeplňovat zbytečně zásobník tzn. lépe odhadnout dobu grilování), aby nevlhly. Například ani vlhkost z málo větrané garáže, kde parkujeme zmoklé auto, sklep, nevětrané vlhké prostory nedělají peletám dobře. 

pelety pro peletové grily pit boss

Příchutě grilovacích pelet pro peletové grily Pit Boss:

V případě, že budete mít další otázky ohledně peletových grilů nebo Vás bude zajímat cokoliv dalšího k tomuto tématu, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit