Proč pro roztopení dřevěného uhlí v kotlovém grilu použít rozpalovací komín?

Dobrý den, slyšel jsem, že rozpalování dřevěného uhlí nebo briket na grilování v komíně je efektivnější než přímé rozpalování v grilu. Můžete mi vysvětlit proč? Děkuji.
Tomáš J.

Naše odpověď:

Dobrý den Tomáši, rozpalování dřevěného uhlí nebo briket na grilování v rozpalovacím komíně je doporučeno z několika klíčových důvodů. Pojďme se podívat, jak například funguje trojúhelníkový startér pro dřevěné uhlí Napoleon.

Komín pro rozpalování dřevěného uhlí funguje tak, že koncentruje teplo a zlepšuje proudění vzduchu. To způsobuje, že uhlí nebo brikety se rozžhaví rychleji a rovnoměrněji. Tento způsob roztopení nejen zkracuje dobu potřebnou k rozpálení grilu, ale také zajišťuje, že všechny kusy uhlí dosáhnou podobné teploty, což je důležité pro dosažení konzistentní teploty na grilovací ploše.

proč pro roztopení dřevěného uhlí v kotlovém grilu použít rozpalovací komín

Další výhodou je bezpečnost, protože rozpalování v komíně minimalizuje riziko nechtěného rozšíření plamenů nebo jiskření. Navíc, používání komína eliminuje potřebu tekutých podpalovačůc což znamená, že uhlí je rozpáleno bez použití chemikálií. To pak přispívá k lepší chuti vašich grilovaných pokrmů.

proč pro roztopení dřevěného uhlí v kotlovém grilu použít rozpalovací komín

Ve stručnosti, rozpalování uhlí nebo briket v rozpalovacím komíně přináší:

  • rychlejší rozpálení
  • jednotné rozžhavení
  • větší bezpečnost a čistší chuť jídla 

proč pro roztopení dřevěného uhlí v kotlovém grilu použít rozpalovací komín

Pokud máte nějaké dotazy k podpalování dřevěného uhlí  nebo Vás bude zajímat cokoliv ohledně grilování nebo uzení, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.  

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit