Proč u plynového grilu Napoleon nelze dosáhnout vyšších teplot při grilování?

Dobrý den, mám plynový gril Napoleon. Gril v poslední době není schopen dosáhnout tak vysokých teplot jako dříve. Nevíte prosím, čím by to mohlo být?
29.09.2021 Filip J.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Dost pravděpodobně je zašpiněna mřížka difuzoru. Je jí tedy třeba vyčistit. To uděláte tak, že odstraníte rošt grilu a následně kryt hořáku, který ho chrání před odkapávajícím tukem a šťávou z masa.

plynový gril Napoleon Rogue

Gril Napoleon Rogue XT 425 nerez

Hořák je pak třeba uvolnit na zadní straně grilu. Po odstranění šroubku již pak hořák snadno vyndáte.

hořák grilu Napoleon Rogue

Mřížku difuzoru, kterou můžete vidět na obrázku níže, vyčistěte například starým kartáčkem na zuby (nebo jiným jemným nylonovým kartáčkem). Čištění obnoví dostatečné proudění vzduchu do hořáku a Váš gril bude dosahovat stejných teplot jako dříve.

hořák grilu Napoleon Rogue

Hořák grilu Napoleon Rogue

Pro správné fungování hořáku také doporučujeme pročistit jeho vnitřek za pomoci kartáče na trubky hořáku Napoleon. Nečistoty, které se na mřížce či difuzoru mohou uchytit jsou různého typu. Několikrát jsme se však setkali s tím, že vnitřek hořáku, nebo mřížku jeho difuzoru pokrývala pavučina, která zapříčinila zmíněný problém.

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo udíren, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit