Regulace teploty a kouře u udírny Master Smoker L

Dobrý den, měl bych dotaz k udírně Master Smoker L s topeništěm. Jaký konkrétní smysl má regulační klapka umístěná těsně před vstupem kouřovodu do udírny (tzn. umístěna mezi topeništěm a udírnou). Myslel jsem, že se klapka umístí na kouřovod vycházející z udírny na začínající komín. Předem moc děkuji za odpověď.
Petr K.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Dřevěná udírna Master Smoker L má dvě klapky k regulaci množství kouře v udírně a regulaci teploty. Klapka umístěná v komínu udírny slouží k tomu, aby se kouř v udírně udržel co nejdéle. Ze zkušenosti tato klapka příliš neovlivňuje teplotu v komoře udírny.

Udírna Master Smoker L

Naopak klapka umístěná na kouřovodu od topeniště teplotu v udírně ovlivňuje a pro regulaci teploty v komoře udírny je nezbytná. Samozřejmě že regulaci teploty provádíte také tím, jak hodně budete do topeniště udírny přikládat.   

Dřevěná udírna Master Smoker L  

V případě, že si budete chtít udírnu Master Smoker L zakoupit nebo budete mít další otázky ohledně jejího fungování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Udírna Master Smoker L

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit