Udrží otáčecí špíz osmikilovou kýtu?

Dobrý den, můžete mi říct, jestli se na otáčecím špízu u grilu Weber Genesis II E-410 GBS dá ugrilovat i větší kus masa jako je například vepřová kýta o váza zhruba 8 kilogramů? Děkuji za odpověď.
08.02.2019 Roman Š.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Otáčecí špíz pro grily Genesis II si s osmikilovou kýtou nebo podobně velkým a těžkým kusem masa hravě poradí. Špíz máme otestovaný při grilování cca 10 kg masa a vše proběhlo v naprostém pořádku. Nicméně je dobré si s masem trochu pohrát a na jehlici ho rovnoměrně rozmístit, aby bylo při otáčení co nejvíce vyvážené.

Na špízu je lepší dělat spíš maso bez kosti a rozhodně uděláte dobře, když maso převážete potravinovým provázkem. U plynového grilu Weber Genesis II E-410 je také potřeba při použití otáčecího špízu vyjmout grilovací rošty, aby měly zvláště větší kusy masa dost místa na plynulé otáčení. A abyste si usnadnili následné čištění grilu, doporučujeme přes flavorizéry, které kryjí hořáky, položit velkou hliníkovou misku, do které bude při grilování skapávat vypečený tuk a šťávy.


  

V případě, že budete mít o otáčecí špíz pro grily Genesis nadále zájem, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte se na nás obrátit. Oslovit nás můžete například prostřednictvím naší zákaznické linky, dále nám své dotazy můžete posílat přes kontaktní online formulář na našich webových stránkách anebo nás můžete přijet navštívit do naší kamenné prodejny Weber World Vladeko, kde můžete vše potřebné probrat s jedním z našich odborných poradců.

2
1
img-1980
x
img-1985

Aktuality

Archiv aktualit