Vejde se na otáčecí špíz od Webera krůta?

Mám dotaz - vejde se na otáčecí špíz Weber celá krůta? Máte s tím zkušenosti? Poradili byste mi prosím jak nejlépe ji ugrilovat? Děkuji za odpověď
20.01.2020 Robert S.

Naše odpověď:

Dobrý den,
na otáčecí špíz pro kotlové grily nazývaný výrobcem Weber také jako roteserie se vejde cokoli do hmotnosti 15kg - pak už má motor s otáčením potíže. . Otáčecí špíz Weber je poháněný výkonným elektromotorem a je určený pro všechny kotlové grily Master Touch s roštem o velikosti 57 cm. Na menší grily se nevejde. Pro lepší stabilitu je zasazen do kulatého rámu, který se nasazuje na kotel grilu.

Bohužel jsme v našem grilovacím archivu nenašli fotku roteserie a krůty, ale nápovědou jak asi špíz funguje může být i tato fotka se třemi kuřaty. Celé kuře je dobré před grilováním stáhnout řeznickým provázkem, aby hezky drželo tvar. Nejraději grilujeme způsobem "freestyle", nepoužíváme žádné zvláštní koření. Na grilovaná kuřata je osvědčená směs: 1 balíček grilovacího koření, 250 g másla a 1 lahev Plzeňského 12-ti stupňového piva. Vše smícháme a ohřejeme. Před grilováním je dobré kuřata osolit zvenku i ve vnitřní straně. Grilovací směsí pak 3x - 4x během grilování kuřata potíráme. Doba grilování je cca 2 hodiny při 160 - 170 °C.

Na grilování v kotlových grilech jsou nejlepší originální brikety Weber, tyto jsou léty prověřené. Brikety Vám nejlépe chytnou v zapalovacím komínu, s jehož pomocí snížíte dobu rozpalování grilu na minimum. Součástí setu s rozpalovacím komínem jsou i podpalovací kostky a dvoukilové balení briket Weber. Briketami vrchovatě naplníme palivové nádoby a umístíme je ke stranám grilu. Takto nám brikety vystačí po celou dobu grilování. Do grilu můžete ještě umístit hliníkovou misku s vodou, díky ní bude prostředí v grilu vlhčí a zároveň se odkapávající marináda nepřepaluje. 

otáčecí špíz Weber


V případě, že si budete chtít otáčecí špíz objednat, nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Detail uchycení motoru otočného špízu na plášti grilu
Úmyslně jsme nasadili skruž roteserie Weber na bílý gril, aby lépe vyniklo co je grila  co část Weber špízu
Detail motoru který otáčí hřídel špízu na grilu, je potřeba zdroj 230V
Takhle vypadá otáčecí rošt od Weberu v grilu o průměru 57cm

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit