Lze u plynového grilu Campingaz RBS použít lávové kameny?

Dobrý den, mám plynový gril Campingaz 3 Series RBS a rád bych griloval s pomocí lávových kamenů. Lze je uvnitř grilu použít? Děkuji.
07.05.2021 Jiří M.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Plynové grily Campingaz RBS mají hořáky vyrobené z keramiky, které jsou umístěny netradičně na stranách grilu. Právě toto umístění hořáků brání přebytečnému tuku a šťávám z masa, aby přišly s hořáky do kontaktu. Jejich případný kontakt s hořákem způsobí vznícení, což může v lepším případě skončit spálenou krkovicí a v tom horším úrazem. Boční hořáky, mají další benefit v tom, že se na nich nepřipéká mastnota a nedochází tak ke vzniku karcinogenních látek.

gril campingaz RBS

Foto: gril Campingaz RBS s keramickými hořáky

Lávové kameny jsou vhodné umístit do grilu pokud chceme zamezit vzněcování šťáv a tuku z masa. Nicméně jak již víme z předchozího odstavce, tuto funkci plní gril RBS sám o sobě – došlo by tedy nevyužití jeho potenciálu. Navíc při použití lávových kamenů v RBS grilech dochází k tvorbě dýmu, který je pro grilování nežádoucí. Proto ani my, ani výrobce použití kamenů v RBS grilech nedoporučujeme. Lávové kameny jsou primárně určeny pro lávové grily Campingaz, kde jejich využití dává smysl. 

Lávové kameny Campingaz

Lávové kameny se využívaly především v minulosti, nicméně se jednalo o neekonomický způsob, protože zahřátí kamenů, které pak následně zahřívaly rošt, stálo hodně energie. Kvůli těmto nevýhodám byl systém lávových kamenů nahrazen novými grilovacími systémy a jedním z nich je právě zmíněný RBS. Další hojně používaný je systém využívající ocelové profily, které zaručí rozvod tepla po celé grilovací ploše a jako bonus Vám dodají grilování to správné aroma, jelikož se z nich odpařuje šťáva a tuk z masa. 

plynový gril campingaz

Třetí současný systém využívá speciální rošt, jež je upraven tak, aby otvory nebyly přímo nad hořáky, takže tuk a šťávy odkapávají mimo ně. Tento systém mají grily Campingaz 3 Series SelectCampingaz 3 Series Select S a grily z řady 4 Series - Select, Premium a Onyx.

plynový gril campingaz

V případě, že budete mít další otázky ohledně grilů nebo samotného grilování, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší prodejny s grily Campingaz. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců. Petr, Tým Grilykrby.cz

Aktuality

Archiv aktualit