Nerezové udírny 

Nerezové udírny

Nerez je prostě nerez! A dvojnásob to platí i u takového výrobku jako domácí elektrická udírna. Materiál ze kterého je udírna vyrobena je zde namáhán nejen vlivy venkovního prostředí ale i velmi silně kouřem a mastnotou. Proto je kompletní nerezová skříň udírny vhodná pro ty, kteří udí na volném prostoru a sem tam jim udírna prostě může zmoknout nebo při skladování navlhnout. Dvouplášťové řešení každé udírny spolu s izolací pak zajišťuje minimální teplené úniky z udírny a kondenzaci vlhkosti uvnitř udící komory.
Řada nerezových digitálních udíren Borniak je ve standartu vybavena pokročilým digitálním řízením topných spirál a umožňuje tak velmi přesně držet teplotu na přesně požadované hodnotě kterou si na ovladči udírny navolíte.  Samozřejmostí jsou pak i nerezové doplňky pro tyto udírny - rošty a nerezové háččky do udírny na maso i ryby.

na stránku

Zajímá vás, jak čistit nerezovou udírnu? Chcete vědět, jak se taková údržba nerezové udírny vlastně provádí a jaké k ní můžete použít pomůcky? Trápí vás otázka, jestli se může se nerezová ocel mýt v myčce na nádobí? Jste pohodlnější tip a stresuje vás představa pravidelného čištění udírny? Žádné strachy, naše odpověď na otázku jak často čistit nerezovou udírnu vás nepochybně uklidní. A pokud byste zde nenašli odpovědi na všechny vaše otázky o nerezových udírnách, rádi váš dotaz vyslechneme na naší zákaznické lince, přípádně nám jej můžete zaslat prostřednictvím kontaktního online formuláře, nebo na mailovou adresu obchod@vladeko.cz.


Jak čistit nerezovou udírnu

Čištění nerezových udíren Borniak, ale i udíren obecně, je velmi důležité. Protože i nová nebo čerstvě vypulírovaná udírna se po jednom uzení pěkně „začoudí“ a nahromaděné nečistoty, mastnota apod. by pak měli při dalším uzení negativní vliv na chuť a aroma připravovaného masa, sýrů nebo dalších pokrmů.  Ale není třeba věšet hlavu. Čištění udírny není vůbec náročné a snadno si ho zautomatizujete. Nečistoty nahromaděné i po několika uzeních v řadě snadno odstraníte pomocí obyčejné krystalické sody, teplé vody a nějakého hadříku nebo houbičky, jako se používá na mytí nádobí.

Údržba nerezové udírny

Kromě základní očisty je v rámci údržby nerezové udírny důležité potřeba pravidelně vynášet misku na popel z udící štěpky. Jednak můžete popel ze štěpky blafnout, ale hlavně by vám vnitřek udírny strašně zaneřádil. Takže je mnohem jednodušší zvyknout si na pravidelné vynášení štěpky, než mít zaneřáděnou nerezovou udírnu výměnou za těch pár ušetřených metrů cestou ke kompostu. Vedle vynášení popelníku je důležité zbavovat nečistot také vyjímatelné části udírny, jako jsou udící rošty, lišty a háčky na zavěšení masa a odkapávací plech. Tyto komponenty můžete mít ručně stejně jako ostatní části udírny, nebo je může dát do obyčejné myčky na nádobí.

Může se nerezová ocel mýt v myčce na nádobí

Ano, nerezová ocel, respektive doplňky pro nerezové udírny Borniak se v myčce na nádobí mýt můžou. Konstrukci udírny nejlépe vycídíte, jak už bylo řečeno, pomocí krystalické sody a horké vody, ale menší vyjímatelné části udírny, jako jsou udící rošty, odkapávací plechy apod. se vám budou nejlépe čistit právě v myčce na nádobí. A nemusí se vůbec bát, že by myčka vaše nerezové doplňky nějak poškodila (že by rošty např. zbělaly apod.). Menší vyjímatelné části nerezové udírny je možné zbavit nečistot v myčce na nádobí. Do myčky na nádobí můžete dát udící rošty, dále lišty a háčky na uzení, odkapávací plech, misku na popel z udící štěpky, misku na vodu a komínek.

Jak často čistit nerezovou udírnu?

Obecně platí, že o co je udírna před začátkem uzení čistší, o to dosáhnete při uzení lepších výsledků. Mohlo by se tak zdát, že nejlepším řešením bude čistit udírnu bezpodmínečně po každém uzení. No, možná že to tak je, ale ne vždy je na čištění udírny čas a hlavně nálada. Navíc nečistoty jdou i po více uzení odstranit poměrně snadno. Takže bude bohatě stačit, když svou nerezovou udírnu pořádně vypucujete zhruba jednou za 2 až 3 uzení.

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit