Čím vyčistit grilovací desku z uhlíkové oceli?

Dobrý den, prosím Vás o radu, čím nejlépe vyčistit desku z uhlíkové oceli, aby vydržela dlouho jako nová?
Zdenek H.

Naše odpověď:

Dobrý den, Zdeňku, k mechanickému čištění grilovací desky z uhlíkové oceli Vám skvěle poslouží pětidílná sada náčiní na planchu. Sada obsahuje vše, co budete pro grilování i čistění grilovací desky potřebovat. Je totiž určená pro snadné čištění hlavně rovných, hladkých grilovacích povrchů, jako jsou litinové desky a plynové grily typu plancha. Sada obsahuje:

  • dvě špachtle Ultimate Plancha o délce 40 cm
  • děrovanou špachtli Ultimate o délce 43 cm
  • čistící škrabu o délce 29,5 cm
  • čistící kartáč se snadno vyměnitelnými drátěnými houbičkami pro optimální čisticí schopnosti o délce 17 cm

Grilovací náčiní je navíc vyrobeno z nylonového polymeru, takže nehrozí, že by došlo k poškození desky poškrábáním. 

sada nástrojů pro gril plancha

Na čištění grilovací desky chemickou cestou můžeme doporučit námi oblíbený čistič silných připálenin Fusl 500ml. Tento pomocník rychle a jednoduše vyčistí všechny kovové povrchy včetně nerezové oceli, smaltu, plechu, skla, porcelánu a keramiky. Lze ho aplikovat na studené i na horké povrchy cca do teploty 120 °C, kdy je účinnost větší. Dle znečištění doporučujeme nechat působit od několika minut až 24 hodin. Pro dlouhodobou ochranu povrchů pak můžete použít ošetřující sprej na nerezovou ocel Fusl.  

čistič fusl

Jen bychom Vás rádi upozornili, že desku nikdy nevyčistíte do chromového nebo křišťálového lesku. Kov se na funkční části desky užíváním vyžíhá a změní barvu.

V případě, že budete mít další otázky ohledně čištění grilu nebo Vás bude zajímat cokoliv dalšího k tomuto tématu, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je Vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny s grily a udírnami Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

Kategorie produktů

Aktuality

Archiv aktualit