Jak dlouho lze udit na 10 l udící štěpky?

Dobrý den, uvažuji o nákupu udírny Borniak. Pro představu mi prosím přibližte, na jak dlouhé uzení vystačí 10 l štěpky Olše pro udírnu BBDS 150. Děkuji Vám.
13.12.2019 Petr J.

Naše odpověď:

Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Dva litry udící štěpky Borniak Olše - což je objem jedné plné násypky u generátoru kouře, vystačí na spolehlivý provoz na 6 - 7 hodin uzení. Olšová příchuť je navíc velmi univerzální, hodí se ke všem druhům masa, k rybám i k zelenině. Na výběr máte ze sedmi příchutí štěpky. Nabízena je kromě olše příchuť dub, buk, bříza, třešeň, jablko a švestka. Součástí udírny Borniak BBDS 150 je deset litrů štěpky balených v igelitových sáčcích po dvou litrech. S tímto množstvím štěpky tedy zvládnete udit 30 - 35 hodin. 

Udící štěpka se sype do generátoru dýmu a na rozdíl od udících lupínků, které se před použitím máčí minimálně 30 minut ve vodě, se používá výhradně suchá. 

udící štěpka Borniak

V případě, že byste si chtěl udírnu Borniak BBDS 150 vč. 10 litrů udící štěpky zakoupit nebo kdybyste se chtěl zeptat na něco jiného, neváhejte a obraťte se na nás. Volat můžete na naší zákaznickou linku, dále je vám na našich webových stránkách k dispozici kontaktní online formulář anebo se za námi můžete vydat do naší kamenné prodejny Vladeko v Tachlovicích. Zde se můžete s případnými dotazy obrátit na jednoho z našich technických poradců.

udici-stepka-borniak-olse-0001
udici-stepka-borniak-olse-0002
6437-udirna-borniak-bbds-150-12
6427-udirna-borniak-bbds-150-02

Kategorie

Aktuality

Archiv aktualit